Otsi uudist

1.–30. aprillini kestnud väljakutses osalemiseks pani end kirja 176 üliõpilast ning 111 töötajat. Kokku tehti kuu aja jooksul ligi 49 miljonit sammu.
  • #sport
  • uudis
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistavad 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kannab pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
  • #kestlikkus
  • #koostöö
  • uudis
18. mail saavad tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimuvad loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • #koostöö
  • uudis
Valdkonnaülesele nooremteaduri kohale võib kandideerida oma uurimisteemaga, mille eesmärk on uurida ja arendada humanitaarainete didaktikat.
  • #sisseastumine
  • #valdkonnast
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Euroopa päeva konverents Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis.
  • #Tartu2024
  • #kooliõpilasele
  • pressiteade
Ilmus EHA uus number.
  • #õpetamine
  • uudis
„Mind ajendas kirjutama soov müüte murda ning julgustama kõiki inimesi oma mugavustsoonist välja tulema ja ette võtma üks äge teekond, mille nimeks on tööletulek Ida-Virumaale,“ kirjutas täna Postimehes Piret Kärtner
  • meist mujal
Lõputööde kirjutamisel on tudengitele abiks teenused ja materjalid eesti ja üldkeeleteaduse instituudist.
  • #teenused
  • uudis
2. mail toimub arutelusarja avaüritus, mille keskmes on küsimus „Kas peaksime kliimakriisis teadusele lootma jääma?“
  • #kestlikkus
  • uudis
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
7. mail kell 12.15 kaitseb Tanel Hirv majandusteaduste erialal doktoritööd „Internationalisation of the Estonian research system through the lens of bibliometric indicators: criticism and policy recommendations“.
  • uudis
4.–5. oktoobrini 2024 toimub Leedus Vilniuse Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Narva kolledži õppedirektor Piret Kärtner kirjutab ERR-i arvamusportaalis, kas Ida-Virumaal saab rääkida eesti keelt.
  • meist mujal
Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule, kus esineb Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel.
  • #teaduskool
  • #kooliõpilasele
  • #õpetamine
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
Raamatukogu korraldab koos üliõpilasesindusega 22.-26. aprillini aoraamatukogu, kuhu tudengid on õppima oodatud juba alates kella 6st. 20. mail algab aga ööraamatukogu, mil maja on...
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • uudis
10. aprillil toimus teist korda TÜ spordiesinduse korraldatud Tartu Ülikooli kevadjooks.