Sotsiaalteaduste valdkonnas teevad omavahel koostööd õigusteaduse, politoloogia, psühholoogia, haridusteaduse, kommunikatsiooniuuringute ja paljude teiste erialade teadlased ja üliõpilased. Tudengitele tähendab see paindlikke ja mugavaid võimalusi lisaks oma erialale õppida juurde mitmeid teisi huvitavaid aineid, mis loob parema tausta hilisemaks erialaseks tööks. Meie valdkond on kõige tunnustatumate õpetajate, psühholoogide, ajakirjanike, kommunikatsiooni- ja turundusekspertide, majandusteadlaste, riigiteadlaste, sotsioloogide, ettevõtjate, juristide ja õigusteadlaste kasvulava.
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonnas on ülikooli suurim valik sessioonõppe vormis kavasid. See õppevorm tähendab, et loengud toimuvad 1−2 korda kuus ja võimaldavad õppida töö kõrvalt. Lisaks pakume osakoormusega õpet, mis on veelgi paindlikum ning siis on õppeaeg pikem, võimaldades valida endale sobiliku tempo õpingute läbimiseks. Õppida saab nii rakenduskõrghariduse, bakalaureuse- kui ka magistriõppekavade alusel.
Nii üliõpilastel kui ka õppejõududel on oma õigused, võimalused ja kohustused, mis on kehtestatud selleks, et õppetöö õiglaselt ja edukalt laabuks. Õppimise hea tava on Tartu Ülikooli üliõpilaskonna omavaheline kokkulepe selle kohta, mis on hea õppimine ja kuidas see peaks toimuma. Ühelt poolt on tava arusaam sellest, kuidas ülikoolis hästi toime tulla. Teiselt poolt väljendab see põhimõtteid, mida Tartu Ülikooli üliõpilased peaksid järgima. Õppimise hea tava on osa ülikooli headest tavadest.
Loe lähemalt