Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
29.–31. jaanuarini toimub üheksas ettevõtlusfestival Startup Day. Tartu Ülikool esitleb demoalal oma ettevõtlusväljundiga teadustegevust, arutleb pealaval süvatehnoloogia äristamisega seotud müütide üle ning juhib ja korraldab nii seminare kui ka kõrvalüritusi.
CV Keskuse korraldatud uuringus osalenud valisid Tartu Ülikooli kõige ihaldusväärsemaks tööandjaks haridussektoris. Teisel kohal oli Tallinna Tehnikaülikool ja kolmandal Tallinna Ülikool.
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
13. ja 14. detsembril toimub Tartu Ülikooli Delta õppehoones juba viiendat korda innovatsiooni ja loovust tähistav võistlus Delta X, mille käigus saavad üliõpilased, gümnaasiumi- ja põhikooliõpilased ...
LÜKKUB haigestumise tõttu edasi! Jälgige palun edasisi teateid. Kolmapäeval, 18. detsembril kell 14.15–16.00 toimub Philosphicumis (Jakobi 2-114) aruteluseminar „Mida teadlane teab ja mida ta peab?”. Arutlevad teadusfilosoofia doktorant Katrin Velbaum, kommunikatsiooniuurija Kaspar Kruup ja ökoloog Asko Lõhmus. Kõik huvilised on oodatud kuulama, küsima ja kaasa arutlema.
Teisipäeval Tartus toimunud pidulikul autasustamisel tunnustati 2024. aasta parimaid üliõpilasi nende teadustööde eest. Mõlemad peapreemiad pälvisid Tartu Ülikooli üliõpilased.
Jõulukaardi illustratsioon sümboliseerib võrdsust. Ülikoolis väärtustatakse ja hoitakse igaüht olenemata tema kultuurist, nahavärvist, soost, vanusest, traditsioonidest või uskumustest.
Uuringud näitavad, et keskmine normaalkaalus naine tajub end tegelikkusest umbes 20% suuremana ja keskmine söömishäirega inimene lausa kaks korda suuremana.
Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev pälvis Narva kolledži kuldmärgi pühendunud töö eest nii Narva kolledži kui ka Ida-Virumaa kõrghariduse teema järjepideval kajastamisel.
2024/2025. õppeaasta kevadsemestril pakub Tartu Ülikool 27 mikrokraadiprogrammi ettevõtluse, majanduse, turunduse, juhtimise, infotehnoloogia, hariduse, kultuuri, psühholoogia, kestliku arengu, õiguse ja ühiskonnateaduste vallas.
Mõte teadmisi täiendada tuleb tihti esimesena ja alles siis avaneb täiesti uus õppekavade maailm, kus konkreetsem otsus teha – mida üldse õppida? Kõrgkoolid võistlevad omavahel, proovides pakkuda midagi igaühele. Mõni nimetus paneb pead murdma, millega siin üldse tegu?
Traditsioonilise ööraamatukogu esimene nädal toimub tänavu juba 9.–13. detsembrini, mil üliõpilased saavad kuni keskööni raamatukogus õppida. Jaanuaris saab ööraamatukogus käia kolm nädalat.