#teadus
kontor_pixabay

Värske teadus: rahulolu töökeskkonnaga, Parkinsoni-haigete teraapia, keele känkimine ja taimede põuastress

28.03.2022
#teadus
Korpulentne inimene vaatab end peeglist. Autor Mart Production, allikas Pexels

Värske teadus: isiksusest ja ülekaalust, sisserände-eetikast, koroonapandeemiast ja haavade paranemisest

20.06.2022
#sisseastumine
Peahoone lippudega 2022

Kantar Emori uuringu andmetel on tööturul endiselt hinnatuim Tartu Ülikooli lõpudiplom

27.06.2022
7. oktoobril toimub töötuba, mis keskendub Põhjamaade ja Balti riikide meediamaastikule ning desinformatsioonile.
30.09.2022
  • #koostöö
  • uudis
 „Värske teaduse“ rubriigis antakse korrapäraselt teavet teadusvaldkondade huvitavamate uurimistulemuste kohta.
29.09.2022
  • uudis
Tervise hoidmiseks on vaja terviseharitust ehk oskust leida, mõista ja kasutada tõenduspõhist terviseinfot ning orienteeruda tervishoiusüsteemis.
27.09.2022
  • uudis
Haridusteaduste instituudi Erasmus+ projekt valiti Euroopa innovaatilise õpetamise auhinna laureaatide hulka.
27.09.2022
  • uudis
Teisipäeval, 11. oktoobril peab võrdleva poliitika professor Piret Ehin muuseumi valges saalis inauguratsiooniloengu „Esindusdemokraatia vajalikkusest ja võimalikkusest Euroopa Liidu tasandil“.
26.09.2022
Narva Jazz Club avab kümnenda kontsertide hooaja Narva kolledžis
22.09.2022
  • #kultuur
  • uudis
Stipendiumifondi eesmärk on tagada nimekate välismaal töötavate Eesti päritolu teadlaste ja õppejõudude osalemine Tartu Ülikooli tegevuses vähemalt ühe aasta või erandina ühe semestri jooksul.
20.09.2022
  • #ülikoolist
  • pressiteade
Ühiskonnateaduste instituudis alustas uus taskuhääling "Dialoogia", milles käsitletakse erinevaid sotsiaalseid teemasid koos sotsiaalteadlastega. Saatejuhid on Maria Murumaa-Mengel ja Maia Klaassen.
16.09.2022
  • uudis
Sotsiaalteaduste valdkond tunnustab juba neljandat aastat tugitöötajaid pühendumuse ja asjatundlikkusega tehtud töö eest.
16.09.2022
  • uudis
31. oktoobrini saab esitada Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna kandidaate.
14.09.2022
  • #ülikoolist
  • uudis
Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi nooremlektor Maarja Sõrmus rääkis matemaatika õppimise motivatsioonist ja kuut riiki hõlmavast uurimisprojektist Kuku raadio saates „Kuue samba taga".
14.09.2022
  • uudis
Kuigi oma haridusteed alustanud Ukraina päritolu üliõpilased saavad jätkata õpinguid Eestis tasuta, vajavad nad abi igapäevaseks toimetulekuks. Ülikoolipere saab oma toetust näidata mitmel moel.
13.09.2022
  • uudis
28. septembril kell 16.15 peab turunduse professor Andres Kuusik ülikooli muuseumi valges saalis inauguratsiooniloengu „Kuidas saada tähelepanu? Pilgujälgimisest turunduses“.
12.09.2022
  • uudis
Vabatahtlikest üliõpilastest abiõpetajate programm valiti aasta hariduse sõbra kategoorias kolme nominendi hulka.
08.09.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli teadlaste eestvedamisel valminud uuringust selgus, et vananemisega kaasnev küpsemine ei toimu tõenäoliselt nii suurel määral, kui inimeste enesekirjeldused seda arvata lubavad.
08.09.2022
  • meist mujal
Juhiametit pidavad inimesed on oma tööga rohkem rahul, kuid töö nõudmised ja ressursid peavad olema tasakaalus.
06.09.2022
  • meist mujal
Eesti Filharmoonia Kammerkoor esitab Tartu Ülikooli Narva kolledžis 22. septembril kell 18 toimuval kontserdil „Hääleruumid” eesti heliloojate muusikat.
06.09.2022
  • #kultuur
  • uudis
27. augustil toimus Pärnu Bay Golf Linksi väljakul kaheteistkümnes Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniir, mis tõi kokku 103 golfihuvilist üle Eesti.
02.09.2022
  • #vilistlane
31.08.2022
  • uudis
Tartu Ülikoolis tegevust alustanud rahvusvaheline ärikiirendi Creative Destruction Lab (CDL) ühendab teadusmahukad iduettevõtted üle Euroopa.
25.08.2022
  • #ettevõtlus