Uudised

Kristjan Vassil arutleb arvamusloos, miks on ülikoolid luure sihtmärgid ja mida peaksid lääne ülikoolid ette võtma, et oma olukorrateadlikkust parandada.
  • meist mujal
Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja Maria Toomi lugu õpetajaametist.
  • uudis
18.–23. märtsini käib mööda Eestimaad Tartu Ülikooli tuur „Eesti otsib õpetajat“, et inspireerida noori valima õpetajaametit.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • pressiteade
Kui soovime, et Eestis saaks igal pool eesti keeles suhelda, siis alustame endast.
  • arvamus
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
  • #kestlikkus
  • uudis
Mis siis, kui reaalsus on vaid meie aju väljamõeldis?
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste õppekava esimese aasta magistrant Eva Maria Õunapuu püüab olla eeskujulik üliõpilane ning asju pigem ette ära teha. Sageli nõuab see suurt pingutust, kuna lisaks õppimisele töötab ta ka advokaadibüroos juristina.
  • #õppimine
  • uudis
Reede, 15. märtsi südaööni saab kandideerida Tartu Ülikooli võõrkeelsesse magistriõppesse. Võõrkeelsesse bakalaureuseõppesse saab avaldusi esitada kuu aega kauem ehk 15. aprillini.
  • #tudengile
  • uudis
Rakendusuuringute keskuse eksperdid on kogunud viimastel aastatel Eesti eri piirkondadest kogemusi, mille abil toetada nüüd Ida-Virumaa omavalitsuste energia - ja kliimakavaga seotud tegevuse planeerimist.
  • #kestlikkus
  • #koostöö
  • uudis
Aasia keskuse stipendiumi kandideerimistähtaeg on 25.05.
  • #tudengile
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“. W. A. Mozart „Väike öömuusika“
  • uudis
​​​​​​​4. märtsil Tartu Ülikooli Narva kolledžis toimunud infopäeval tutvustati Ida-Virumaa õpetajatele ja koolijuhtidele täiendus- ja ümberõppe ning keelelähetuse ja -praktika võimalusi, et toetada neid eestikeelsele õppele üleminekul.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Maikuus, kui loodus ärkab ja toomepuud Tartus õitsele puhkevad, ootame kõiki Pärnu kolledži vilistlasi osalema Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli”.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
15. märtsil kell 10.15 kaitseb Anastasia Sinitsyna majandusteaduste erialal doktoritööd „Links between segregation processes on the labour and housing markets: evidence from Finland“.
  • uudis
Hiljutine uurimistöö proovis mõista uskumusi, mis spordivaldkonnas väärkohtlemisega seoses levivad.
  • #sport
  • meist mujal
Neljapäeval, 29. veebruaril toimus ülikooli raamatukogus ja üle terve Tartu linna Tartu Ülikooli lahtiste uste päev, millest võttis sel aastal osa rohkem kui 1700 Eesti noort.
  • uudis
13. märtsil kell 19 ootame kõiki restorani Kolhethi, kus toimub vestlusõhtu „4 samba jutud“ järjekordne kohtumine. Seekordne külaline on sõudmise maailmameister, poliitik, ettevõtja ja Pärnu kolledži vilistlane Jüri Jaanson.
  • uudis
Isiksuseuuringutel saadud tulemusi geeni- ja terviseandmetega kombineerinud Eestis teadlaste tulemused osutavad, et kehakaal võib mõjutada inimese iseloomujooni.
  • meist mujal
1.–10. märtsini saab registreeruda Tartu Ülikooli akadeemilisele testile, mis toimub kahel laupäeval: 23. märtsil ja 6. aprillil.
  • pressiteade
Eesti rahvas ilmus maailmakaardile enne Eesti riiki ja praegune riigipiir sai üldjoontes paika esimese maailmasõja aegu. Mõtteliselt on Eesti kaardil esile tõusnud aga just viimasel aastakümnel, mil Balti riigid ja Poola paistavad Euroopas silma Venemaa ekspertide ja Ukraina toetajatena.