Tarmo Haud

Kevadjooksul oli aktiivseim sotsiaalteaduste valdkond

10. aprillil toimus teist korda TÜ spordiesinduse korraldatud Tartu Ülikooli kevadjooks, kus osalesid lisaks ülikooliperele ja linnarahvale ka Eesti Lennuakadeemia, Tallinna Tehnikaülikooli, Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia, Eesti Maaülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengid.

Mööda Emajõe äärt kulgenud TÜ kevadjooksu rada olid kõik oodatud läbima endale sobivas tempos kas joostes või kõndides. Kõigi Tartu Ülikooli osalejate seast selgitati välja aktiivseim valdkond, milleks osutus tänavu sotsiaalteaduste valdkond. Tugevale teisele kohale tuli loodus- ja täppisteaduste valdkond.

2024. aasta TÜ kevadjooksu võistlejad
2024. aasta TÜ kevadjooksu võistlejad (autor: Tarmo Haud)

Meeste üldarvestuses võitsid jooksja Johannes Hussar, endine laskesuusataja Indrek Tobreluts ning Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilane Johannes Laur. Naiste seast olid kõige kiiremad jooksja Liis-Grete Arro, laskesuusataja Tuuli Tomingas ja pikamaajooksja Lily Luik.

Lisaks üldarvestusele selgitati välja kõige kiiremad üliõpilased. Naiste esikolmikusse pääsesid Tuuli Tomingas (Tartu Tervishoiu Kõrgkool), Carmen Rääk (Tartu Ülikool) ja Stella Sohvi Altmets (Tallinna Ülikool), meeste esikolmikusse Johannes Laur (Tallinna Tehnikaülikool), Oliver Annus (Tartu Ülikool) ja Kalev Hõlpus (Sisekaitseakadeemia).

2024. aasta TÜ kevadjooksu soojendus
2024. aasta TÜ kevadjooksu soojendus (autor: Tarmo Haud)

Kevadjooksu kiireima kõrgkooli tiitli sai Tartu Ülikool. Teisele kohale tuli Tallinna Tehnikaülikool ja kolmandale Sisekaitseakadeemia.

Lisaks võitjate autasustamisele jagati ka loosiauhindu ja esinesid Tartu Ülikooli tantsutüdrukud. Õhtut juhtis tuntud laskesuusataja ja spordikommentaator Margus Ader.

Võistlust korraldasid Tartu Ülikooli Spordiesindus, MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli üliõpilasesindus ja Eesti Akadeemiline Spordiliit.

Tutvu tulemuste ja fotodega

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Ukraina lipp