Autor:
Andero Kalju

Uudishimu päeval saab jälgida Tartu Ülikooli videoloenguid ja osaleda viktoriinil

President Alar Karis on teinud ettepaneku tähistada Eestis tänavu 17. novembrit uudishimu päevana, kutsudes üles väärtustama senisest rohkem teadmisi, teada tahtmise soovi ja silmaringi laiendamist. Tartu Ülikooli teaduskooli vahendusel saab päeva jooksul jälgida videoloenguid ja osaleda viktoriinil.

Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann ootab uudishimu päeval toimuvast osa võtma igas vanuses huvilisi. „Videoloengute ja viktoriiniküsimuste valimisel seadsime eesmärgiks, et igaüks saaks päeva jooksul teada midagi uut ja huvitavat.“ ütles ta. Osalejatele pakutakse võimalust omandada uudishimu päeval teadmisi mõnest enda jaoks tundmatust valdkonnast, sealjuures saab seda teha endale meelepärases formaadis.

Kella 10–14 peavad Tartu Ülikooli teadlased kolm videoloengut. Teemade hulka kuuluvad elu tekkimine, üleilmsed majandussuundumused ning haiguseriskide hindamine matemaatika ja statistika toel. Videoloengud toimuvad Zoomis ning kõik lingid koos täpsema kirjelduse ja ajakavaga leiab teaduskooli kodulehelt.

Kel on soov panna oma uudishimu võistluslikult proovile, saab seda teha teaduskooli veebiviktoriinil, mis kestab kella 8–22. Osaleda saab internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti kaudu. Enne võistlust tuleb logida sisse teaduskooli viktoriinide keskkonda või luua endale seal kasutajakonto.

Viktoriiniülesannete lahendajate vahel loositakse välja Tartu Ülikooli ja teaduskooli meeneid.

Tutvu ka Tartu Ülikooli täiendusõppevõimalustega ning mikrokraadiprogrammidega, mis annavad tulevikuteadmised kiiresti ja paindlikult. Registreerimine algab juba järgmisel nädalal. Uuri lisa: ut.ee/et/mikrokraadid.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Illustratsioon inimeste peadest

Ülipopulaarne tasuta e-kursus pakub taas sissevaadet psühholoogiasse

Foto on dekoratiivne

Ka õpiraskusega last on võimalik teises keeles õpetada

Foto on dekoratiivne

Pedagoogilisel konverentsil keskendutakse lapse õppimisraskustele eestikeelses õppes