Foto:
Andero Kalju

Ühiskonnateaduste instituudis alustas uus taskuhääling "Dialoogia"

Ühiskonnateaduste instituudis alustas uus taskuhääling „Dialoogia“, mille saatejuhid on meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel ja meediauurija Maia Klaassen. Saadetes käsitletakse peamiselt sotsiaalseid teemasid koos TÜ sotsiaalteadlastega, et avada keerukaid probleeme ning neid põnevalt edasi anda. 

Tartu Ülikooli meediauuringute kaasprofessori Maria Murumaa-Mengeli sõnul on Tartu Ülikoolis palju põnevate teemadega tegelevaid teadlasi. „Inimeste uurimine on keeruline. Kui füüsilised parameetrid kõrvale jätta, siis inimeste tegutsemine, hingeelu ja otsustamise mehhaanika ei mahu hästi joonlaudadele. Kui tehakse uuringuid ja saadakse midagi teada, siis uuringutest rääkimine on tihti veel keerulisem, kuna kontekstid muutuvad kiiresti, olenevad pisiasjadest, on mõjutatavad ning süsteemid on komplekssed,” sõnas Maria Murumaa-Mengel. Saatejuhid püüavad teemade mõtestamisel appi tulla ning rääkida nii inimestest üldisemalt kui ka konkreetsemalt nendest inimestest, kes uurivad inimesi. 

Esimeses saates oli külas Leonore Riitsalu, kes on Johan Skytte poliitikauuringute instituudis käitumusliku poliitikakujundamise teadur. Leonore Riitsalu on aastaid uurinud rahatarkuse vaatevinklist, miks inimesed ei tee alati finantsiliselt mõistlikke otsuseid. Taskuhäälignus tuleb juttu sellest, mida ühiskonnale kasulikku on Leonore energiakriisi ajal teada saanud ning mis vahe on rahatarkusel, finantskirjaoskusel ja rahalisel heaolul? 

„Dialoogia” saated valmivad kord kuus. Oodata on põnevaid saatekülalisi Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonnast. 

Kuula taskuhäälingut „Dialoogia”. 

Tutvu taskuhäälingu tegemistega sotsiaalmeedias. 

 

 

#koostöö #teadus #ühiskonnale
logo

7. oktoobril tuleb meile külla Taani ajakirjanik ja meediaekspert Leif Lønsmann

30.09.2022
#teadus
Euro rahatähed_allikas Pexels

Värske teadus: rahalisest heaolust, arvuti murdekeeleõpingutest, D-vitamiinist ja sooleparasiitidest 

29.09.2022
#teadus #ühiskonnale
Terviserada

Inimeste terviseharitus vajab süsteemset tuge 

27.09.2022