Reelika Riimand

Tartus korraldatakse koostööõppust, mille harjutused toimuvad ka ülikooli kesklinna hoonete ümbruses

Neljapäeval, 26. oktoobril korraldatakse Tartu kesklinnas koostööõppus, milles osalevad nii Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Tartu Kiirabi, Tartu linn kui ka Tartu Ülikool. Osa õppusest toimub ka ülikooli kesklinna hoonete ümbruses.

Õppuse juhi Mikk Salumetsa sõnul tuleb sel päeval arvestada, et linnas on palju operatiivsõidukeid ja eesliinitöötajaid. Õppusel reageeritakse olukordadele, mis juhtuvad nii linnaruumis kui ka asutustes. Kõik harjutused on kooskõlastatud asutuste juhtidega.

Õppus algab kell 14 ja lõppeb südaööl. „Võib kosta helisid, mis võivad ehmatada või häirida. Kinnitame, et need kõik on imiteeritud ja ohtu kellelegi ei ole. Tegu on vaid õppusega, mille käigus lihvime omavahelist koostööd ja reageerimist,“ lisas Salumets.

Viimase aasta jooksul on politsei koos partneritega korraldanud sarnaseid õppuseid Tartus ja selle lähiümbruses juba mitmel korral.

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

2024. aasta TÜ kevadjooksu start

Kevadjooksul oli aktiivseim sotsiaalteaduste valdkond