Andres Tennus

Tartu Ülikooli Sihtasutus ootab üliõpilasi kevadsemestri stipendiumidele kandideerima

Tartu Ülikooli Sihtasutusest on eri õppekavade üliõpilastel võimalik taotleda üle kümne stipendiumi, lisaks käib ka ühe erialaülese stipendiumi konkurss. Enamasti on stipendiumide taotlemise eelduseks hea õppeedukus ning motivatsioonikiri.

Tartu Ülikooli Sihtasutuse kevadsemestri stipendiumifondi suurus on 130 000 eurot. Praegu on käimas 12 stipendiumikonkurssi eri õppekavade üliõpilastele ja lisandumas on veel mõni. Stipendiumi taotlemiseks on tarvis täita enne stipendiumikonkursi tähtaja saabumist Tartu Ülikooli Sihtasutuse koduleheküljel elektrooniline stipendiumitaotlus.

Sel semestril saab kandideerida ka erialaülesele stipendiumile. 2023. aasta Tartu Raefondi stipendium on mõeldud kõigile Tartu Ülikooli bakalaureuseõppe tudengitele ja sel aastal antakse välja kuni kümme 1500-eurost stipendiumi. Raefondi stipendiumi taotlemiseks tuleb kirjutada essee või uurimistöö, mis käsitleks Tartu linna arengut ja/või väljakutseid ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamisel. Raefondi stipendiumi taotluse esitamise tähtaeg kestab 1. aprillini 2023.

Sihtasutus on heade akadeemiliste eeldustega üliõpilaste õpinguid toetanud alates 1997. aastast. „Meie eesmärk on aidata üliõpilastel pühenduda õppetööle ning samal ajal oma olme- ja õppekuludega toime tulla,“ ütles sihtasutuse juhataja Katriin Fisch-Uibopuu.

Tartu Ülikooli Sihtasutus on heategevuslik fond, mille juurde on võimalik luua oma stipendiumifond nii eraisikul kui ka ettevõtetel.

Writing

Kirjutamislaager

Joonas Asumets ja Hele-Mai Viltrop, kõrvuti portreed

Gümnaasiumist ülikooli, ülikoolist unistusteni

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: eestikeelsele õppele üleminekut toetav õppevara – kuidas tagada kvaliteet?