Skip to main content

Sotsiaalteaduste valdkonnast

TÜ sotsiaalteaduste valdkond koondab enda alla õigusteaduskonna, majandusteaduskonna, ühiskonnateaduste instituudi, haridusteaduste instituudi, psühholoogia instituudi, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi, Narva ja Pärnu kolledžid.

Meie valdkond on hinnatuim sotsiaalteadlaste koolituskeskus ning pakub kõige laiapõhjalisemat sotsiaalteaduslikku kõrgharidust Eestis. Siin teevad omavahel koostööd õigusteaduse, politoloogia, psühholoogia, haridusteaduse, kommunikatsiooniuuringute ja paljude teiste erialade teadlased ja üliõpilased. Tudengitele tähendab see paindlikke ja mugavaid võimalusi lisaks oma erialale õppida juurde mitmeid teisi huvitavaid aineid, mis loob parema tausta hilisemaks erialaseks tööks. Meie valdkond on kõige tunnustatumate õpetajate, psühholoogide, ajakirjanike, kommunikatsiooni- ja turundusekspertide, majandusteadlaste, riigiteadlaste, sotsioloogide, juristide ja õigusteadlaste kasvulava.

Meie valdkonnas õpetavad tudengiperet rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid, näiteks maailmas 1% enim viidatud teadlaste hulka kuuluvad eksperimentaalpsühholoog Jüri Allik, isiksuse- ja sotsiaalpsühholoogia professor Anu Realo ja kognitiivse neuroteaduse professor Risto Näätänen. TÜ sotsiaalteaduste valdkonna teadlased on olulised kaasarääkijad riigi seadusloomes ja poliitikakujundamises ning mõjukad arvamusliidrid ühiskonnas. TÜ meedia- ja kommunikatsiooniuuringute eriala ja politoloogia ja rahvusvaheliset suhete eriala on ühtlasi juba mitmendat aastat Eesti erialadest kõrgeimal positsioonil maailma ülikoole erialade kaupa järjestavas edetabelis (QS World University Rankings by Subject  2020).

Ka valdkonna üliõpilased osalevad aktiivselt erinevates teadusprojektides, mõningatest tudengiprojektidest on omakorda välja kasvanud edukad ettevõtted. Lisaks on sotsiaalteaduste valdkonna tudengid edukalt osalenud erinevatel riiklikel üliõpilastööde konkurssidel.

Valdkonna lõpetajad on täna tunnustatud juristid, kohtunikud, meedia- ja psühholoogiaeksperdid, õpetajad, haridustöötajad, politoloogid, majanduseksperdid, juhid, ühiskonnategelased ja kõrged ametnikud nii Eesti kui Euroopa Liidu institutsioonides. Meie valdkonna vilistlaste hulka kuuluvad näiteks õiguskantsler Ülle Madise, Euroopa Komisjoni endine asepresident Siim Kallas, meediaärimees Hans H. Luik, tippajakirjannik Astrid Kannel, kirjanik Andrus Kivirähk, sotsioloog Andrus Saar ja paljud teised.

Kraad Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonnast tagab mitmetahulise ja avara maailmapildi, konkurentsivõimelisuse tööturul ning suhtlusvõrgustiku kogu eluks.

Jaga
21.01.2022
#ettevõtlus #ülikoolist
ATI_Talve_värvid (Simo Sepp)

Delta keskuse sünnipäeva tähistatakse tulevikku vaatavate veebiettekannetega 

Jaga
21.01.2022
#ülikoolist
Tartu Ülikooli uue veebi teaduse rubriik

Ülikooli veebileht on saanud värske sisu ja vormi

Jaga
11.01.2022