Erakogu

JÄRELVAADATAV: Timothy Garton Ash räägib külalisloengul Euroopa ajaloost läbi isikliku vaatevinkli

Oxfordi Ülikooli Euroopa uuringute professor, tunnustatud ajaloolane Timothy Garton Ash esineb külalisloenguga Tartu Ülikooli muuseumi (Lossi 25) valges saalis 11. mail 2023 kell 13.00-14.30.

Professor Ash tutvustab oma raamatut „Kodumaad: Euroopa ajalugu isiklikust vaatevinklist“ (Yale’i Ülikooli kirjastus 2023; eesti keeles välja andnud Varrak 2023). Raamat kõneleb Euroopa ajaloost alates aastast 1945, selle tõusudest ja mõõnadest. Timothy Garton Ash jutustab Euroopa ajaloost läbi isikliku kogemuse ja arvukate märkmete, mida ta on teinud alates oma esimesest reisist Mandri-Euroopasse aastal 1969. See on ühe „oleviku ajaloolase” – nagu ta ise on ennast nimetanud – sissevaade sõjajärgse Euroopa käekäiku, mida ta on terve elu pühendunult jälginud. Sõjast laastatud Euroopa kirjeldusest jõuab lugu uue suure sõjani tänases Ukrainas ja küsimusteni Euroopa tulevikuväljavaadetest. “Kodumaad” päädib tungiva üleskutsega mõista ja kaitsta seda, mida ‘vana maailma’ kodanikud üheskoos on saavutanud.

Timothy Garton Ash (snd 1955) on üks tänapäeva tuntumaid briti ajaloolasi, Euroopa uuringute professor Oxfordi ülikoolis. Teda on autasustatud mitme medali ja teenetemärgiga, viimati pälvis ta Karl Suure auhinna panuse eest Euroopa ühendamisse.

Loeng toimub inglise keeles ja kõik Euroopa ajaloo huvilised on väga oodatud! Kohapeal võimalus soetada eestikeelne raamat soodushinnaga.

Loengut ja sellele järgnevat arutelu juhatab Klen Jäärats, Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor.

Külalisloengu korraldajad on Riigikantselei ja TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituut.

Kontakt: Evelyn Pihla, evelyn.pihla@ut.ee

Üritus on kaasrahastatud Jean Monnet tippkeskuse projektist REPAIR, mida toetab Euroopa Komisjon (grandileping 101085795).

Korraldajad
Kevadine pilt Tahkuna loodusest

Avalikul aruteluõhtul küsitakse, kas kliimakriisis saab vaid teadusele loota

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine