Nüüdisaegne ja inspireeriv õpe

Sotsiaalteaduste valdkonnas õpivad motiveeritud ning mitmekesise õpi- ja kultuurikogemusega üliõpilased, kes on ühiskondlikult aktiivsed ning soovivad muuta maailma paremaks. Valdkonna keskne tegevus on teadusel põhinev inspireeriv, kaasav, nüüdisaegne ja eluline õpe. Seepärast paneme suurt rõhku nii õpetamisoskuste ja -meetodite kui ka haridusprotsessi kui terviku kaasahaaravusele, teaduspõhisusele, professionaalsusele ja kvaliteedile. Pakume parimat õpikogemust ja -nõustamist. Tegutseme selle nimel, et õpetamine oleks väärtustatud ning sotsiaalteaduste õppimise maine ühiskonnas ja üliõpilaste seas hea. Õppetegevuse arendamisel arvestame tulevikutrendidega, mis tähendab, et kasvab individuaalsete õpiteede ja moodulipõhiste õppekavade osakaal ning digiõpe leiab oma optimaalse osakaalu õppetöös.

Õppekvaliteet

• Tagame, et nii bakalaureuse- kui ka magistriõppe kõikides vastutusvaldkondades on elujõulised, kvaliteetsed ja atraktiivsed eestikeelsed õppekavad.

• Kasutame nüüdisaegseid õpimeetodeid, sealhulgas digiõpet, ja keskendume sellele, et pakkuda üliõpilastele parimat, inspireerivat ning motiveerivat vaimset ja füüsilist õpikeskkonda, mis tagab nende tasakaalustatud arengu.

• Soodustame üksteiselt õppimist ning toetame üksusesiseste ja -vaheliste õpikogukondade arengut.

• Hoiame teadusülikoolile omast väärikat tasakaalu teoreetilise ja praktilise õppe vahel.

• Tähtsustame praktikat õppetöö osana. Valdkonnal on lai partnerite võrgustik ning mitmekesised ja ülikooli poolt toetatud praktikavõimalused üliõpilastele. Kaasame
üliõpilasi praktikasüsteemi ja -lahenduste ülesehitamisse.

Õppekavade arendus

• Meie õppekavad ja koolitusprogrammid on nii valdkonna kui ka ülikooli visiitkaardid. Lähtume õppekavade ja koolitusprogrammide arendamisel rahvusvaheliselt ja riiklikult tähtsatest arenguvajadustest, olles samal ajal proaktiivsed, uuendusmeelsed ning ülikoolis teedrajavad.

• Pooldame väiksemat õppekavade arvu, suurendades samal ajal nende paindlikkust ja moodulipõhisust.

• Õppekvaliteedi tagamiseks ja õppimisvõimaluste mitmekesistamiseks suurendame tasulise õppe mahtu, sealhulgas arendame ja turundame ingliskeelseid ja osakoormusega õppekavasid ning oleme teerajaja mikrokraadiprogrammide juurutamisel.

Üliõpilased ja õppejõud

• Oleme üliõpilastele arengupartnerid ning pakume neile mitmekesiseid ja individuaalseid õpiteid. Kesksel kohal on üliõpilase isiklik arengutee ja üldoskuste areng nii õppetöö kui ka praktika kaudu.

• Julgustame üliõpilasi veetma osa õppeajast välisülikoolis. Arendame partnerlussuhteid, mis toetavad õpirännet, sealhulgas e-õpirännet, ja toetame üliõpilasi sellekohaste valikute tegemisel.
  • Paneme suurt rõhku rahvusvaheliste üliõpilaste lõimumisele üksuses, valdkonnas, ülikoolis ja kogu Eestis.
  • Arendame üliõpilaste, akadeemiliste ja tugitöötajate digipädevust ning pakume vajalikke tugilahendusi.
  • Innustame õppejõude suurendama oma õpetamispädevust.
  • Toetame ja soodustame seda, et meie partnerid rahastavad nende jaoks atraktiivseid
professuure.
  • Kaasame õppetöösse praktikuid.

Unsplash

Maria Murumaa-Mengel jagab teadlastele nippe sotsiaalmeedias tegutsemise kohta

Tartu Ülikool ühiskonnateaduste instituut avalik loeng ajakirjandus

Signe Ivaski avalik loeng „Ajakirjanik kui inimene: emotsioonid ja motivatsioon“

Lossi 36 õppehoone droonivaatest.

Dekaanikandidaatide kohtumine sotsiaalteaduste valdkonna töötajate ja üliõpilastega