Foto:
Joonas Sisask

Neljapäeval toimub rahvusülikooli aastapäeva ball

1. detsembril tähistatakse rahvusülikooli 103. aastapäeva. Sel puhul korraldab Tartu Ülikooli üliõpilasesindus Vanemuise kontserdimajas üle mitme aasta taas traditsioonilise aastapäevaballi, kuhu on oodatud nii Tartu Ülikooli üliõpilased, töötajad, vilistlased kui ka külalised.   

Rahvusülikooli aastapäeva balli traditsioon on pikk, kuid kahel koroona-aastal ei olnud võimalik seda korraldada. Tänavu saavad ülikooli liikmed ja külalised ilusat tava taas jätkata. 

„Ma ootan väga balli, sest oma ülikooliaja jooksul pole mul veel olnud võimalust aastapäevaballil osaleda. Tahan juba väga näha, kuidas üle viiesaja ülikoolipere liikme üheskoos Vanemuises jalga keerutab. Lisaks pole ma veel kunagi sattunud korp! Ugalasse, kus toimub ju järelpidu Poslebala,“ sõnas üliõpilasesinduse aseesimees Siret Siim. 

Eestikeelse ülikooli aastapäeva tähistatakse 1. detsembril tavakohaselt ka ülikooli aulas toimuva aktusega, kus kuulutatakse välja Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind ning promoveeritakse audoktorid ja doktorid. Kell 17.00 saab Vanemuise 46 õppehoone eest alguse  ülikooli tõrvikurongkäik. 

Pidulikule päevale paneb punkti ball, mis algab kell 20.00 Vanemuise kontserdimajas. Meeleolu aitab luua Estraadiraadio oma säravate solistide Kaire Vilgatsi ja Ott Leplandiga. Saab lasta end jäädvustada fotoseina ääres ja võtta osa õnneloosist, millega toetatakse ülikooli Ukraina stipendiumi fondi. Õhtu jooksul on plaanis ka üllatusi. Kell 23.00 algab korp! Ugalas järelpidu, kuhu pääseb pidulikus riietuses. 

Balli piletid on välja müüdud.

#õppimine #ülikoolist

Tartu kõrgkoolid tutvustavad Kultuurikatlas tudengilinna õppimisvõimalusi

25. jaanuaril Tallinnas Kultuurikatlas toimuval kõrghariduspäeval „Õpi Tartus!“ tutvustatakse õppimisvõimalusi Tartu kõrgkoolides.
#kestlikkus #teadus #ülikoolist
peahoone

Tartu Ülikooli kestliku arengu keskus hõlbustab teadusaladevahelist koostööd

#ülikoolist
Ruth Tammeorg ja Toomas Asser

Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Ametiühing allkirjastasid uue kollektiivlepingu