Lahendusi pakkuv ja koostöine teadus

Sotsiaalteaduste valdkonnas seistakse teadus- ja tõenduspõhise maailmavaate eest, väärtustatakse teadlast ning kõrgetasemelist teadust ja soodustatakse akadeemilise järelkasvu arengut. Teadus- ja arendustegevuses keskendume kvaliteedile ning olulistele ühiskonna ja majanduse keerdküsimustele, põimides nende lahendamiseks kokku erinevaid akadeemilisi distsipliine ning kaasates teadustöö rahastamiseks aktiivselt partnereid, ressursse ja välisraha. Arengukava perioodi juhtmõte on sotsiaalteaduste kui arengutrende tunnetava, eri pooli sidustava ja teaduspõhiseid lahendusi pakkuva teadusdistsipliinide kogumi mõtestamine ning realiseerimine nüüdisaegses maailmas, Eesti ühiskonnas ja ülikoolis.

Teaduse väärtustamine ja kvaliteet

• Väärtustame ja tähtsustame valdkonnas kvaliteetse teaduse tegemist.
  • Liigume selles suunas, et teadlasel oleks enam aega pühenduda teadustööle.

• Innustame kõiki valdkonna akadeemilisi töötajaid osalema mõne teadusrühma tegevuses.

Doktoriõpe

• Teeme distsipliinidevahelist koostööd doktoriõppe edasiarendamiseks, selle tulemuslikkuse suurendamiseks ja doktorantide teadustööde juhendamise kvaliteedi parandamiseks.

• Tugevdame doktoriõppe seoseid avaliku ja erasektoriga teadmussiirde doktorantuuri kaudu.

• Tähtsustame ja arendame järeldoktorantuuri.

Koostöö ja partnerlus

• Kasvatame sotsiaalteaduste (lisa)väärtust teistes teadusvaldkondades ning suurendame kõrgetasemelise valdkondadeülese multidistsiplinaarse ja praktilise väärtusega eesti- ja ingliskeelse teadus(koos)töö osakaalu.
  • Toetame teadusdistsipliinidevahelist kõrgetasemelist koostööd. Töötame välja uuenduslikke lahendusi, et selle koostöö teemasid paremini määratleda, juhtida ja koos hoida.
  • Peame laiade koostööteemade arendamisega võrdselt oluliseks ka kitsamate teadussuundade arendamist. See puudutab piisava hulga teadlaste olemasolu, sealhulgas tänu doktorantide järelkasvule, aga ka rahvusvaheliselt tunnustatud teadusrühmade ja koolkondade väljakujunemist ning arengut.
  • Edendame teaduspartnerlust nii valdkonnas, ülikoolis, Eestis kui ka mujal maailmas. Peame oluliseks kujundada valdkonnas valitud koostööaladel välja rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdivõrgustike tuumikud.
  • Teeme koostööd ettevõtetega Euroopa Liidu rahastatavate projektide raames ja rakendusuuringute alal.
  • Teeme koostööd valdkondlike ministeeriumide ja teiste huvirühmadega riiklike teadus- ja arendusprogrammide väljatöötamisel ning otsime võimalusi suurendada riiklike uurimistoetuste mahtu ja arvu, sealhulgas alusuuringute rahastust.
Unsplash

Maria Murumaa-Mengel jagab teadlastele nippe sotsiaalmeedias tegutsemise kohta

Tartu Ülikool ühiskonnateaduste instituut avalik loeng ajakirjandus

Signe Ivaski avalik loeng „Ajakirjanik kui inimene: emotsioonid ja motivatsioon“

Lossi 36 õppehoone droonivaatest.

Dekaanikandidaatide kohtumine sotsiaalteaduste valdkonna töötajate ja üliõpilastega