Bing Image Creator

Kolm Tartu Ülikooli teadlast valiti Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmeks

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) sai üheksa uue noorteadlase võrra rikkamaks. Tartu Ülikoolist valiti liikmeteks ajakirjandusuuringute kaasprofessor Marju Himma-Kadakas, ortopeedia teadur ja arst-õppejõud Kaspar Tootsi ning empiirilise sotsioloogia kaasprofessor Mai Beilmann.

Oma kandidatuuri esitasid 28 noorteadlast. Uute liikmete valimisel hinnati kandidaatide teadussaavutusi ja motivatsiooni ühingu töös osaleda. Ühtlasi võeti arvesse nende teadusvaldkondi ja -asutusi, et saavutada organisatsioonis võimalikult laiapõhjaline esindatus teadlaskonnast.

ENTA presidendi Toomas Vaimanni sõnul olid valimised väga keerulised, kuna konkurents oli tihe ja kandidaadid tugevad. Iga uus liige pidi saama vähemalt 2/3 ENTA üldkogu koosolekul osalenute häältest, mistõttu kestis arutelu parimate kandidaatide valimise üle tunde.

Lisaks Tartu Ülikooli noorteadlastele valiti ENTA liikmeks taimebioloogia teadur Kristiina Mark Eesti Maaülikoolist, biofüüsika teadur Kadi Liis Saar Cambridge’i Ülikoolist, teadur Madis Järvekülg Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudist, rakenduselektrokeemia ja füüsikalise keemia teadur Kerli Liivand Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudist, fenomenoloogia teadur Juhan Hellerma Tallinna Ülikoolist ning astronoom ja vanemteadur Hardi Veermäe Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudist.

ENTA on iseseisev 2017. aastal asutatud mittetulundusühing, mille eesmärk on olla Eesti noorte teadlaste häälekandja ühiskonnas ja esindada nende huve, panustada teaduse ja ühiskonna arengusse ning selgitada ja suurendada teaduse rolli ühiskonnas.

Loe lisa Eesti Teaduste Akadeemia kodulehelt.

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Artur Simonyan kaitseb doktoritööd „Regional International Law in Eurasia“

10. juunil kell 10.00 kaitseb Artur Simonyan õigusteaduse erialal doktoritööd „Regional International Law in Eurasia“ („Regionaalne rahvusvaheline õigus Euraasias“).
Foto on dekoratiivne

Noorte väärtuste kujunemise tagamaad