Juhised ajaplaneerimiseks

Õppimine töö ja muude kohustuste kõrvalt on kahtlemata pingutust nõudev, eeldades väga head ajaplaaneerimisoskust, kuid kindlasti mitte võimatu! Seda näitavad enamike meie magistrantide eelnevad kogemused.

Sellele tuginedes on magistriõppekava "Muutuste juhtimine ühiskonnas" programmijuht Triin Vihalemm koostanud mõned soovitused, mis aitavad otsuse tegemisel ning kirjeldavad eluaspekte, millega tuleks arvestada, kui oled alustanud magistriõpinguid.

  • Kas oled valmis oma elustiili ja ajakasutust ümber korraldama? Kas Sa saad igas kuus käia kahel tööpäeval pluss kahel laupäeval Tartus koolis? Sessioonide vahepeal kulub kodutööde tegemiseks kokku 5-15 tundi nädalas, sõltuvalt eri ainete nõuete kokkulangemisest.
  • Kas Su tööandja on Sinu õpingutega nõus? Kas ta plaanib Sind tööalaselt edutada, anda uusi töölõike juurde? Kui jah, siis kui palju uusi töölõike Sa jaksad vedada?
  • Kas oled valmis rühmatöödeks? Sessioonide vahepeal on vaja teha rühmatöid, st tuleb arvestada ka teiste inimeste ajakavadega, mitte teha kõike viimasel ööl.

Mil määral saad rakendada õpitut igapäevases töös? On Sul mingi konkreetne idee, mida saaksid kodutööde kaudu kaudselt või otseselt teostada?

  • Õppekavas on aineid erinevatest valdkondadest – kas oled valmis, et õppejõud kohtleb Sind võrdselt majanduse ja psühholoogia tudengitega?
  • Milliseid suuremaid elumuutuseid plaanid? Teise linna kolimine, töökoha vahetus, karjääril uuele astmele asumine, pere ja laste erinevad arengufaasid – kõik nõuavad lisaaega ja energiat. Õppimine ei tohiks tervist ja vaimu murda. Kõike ei saa täpselt ette planeerida, aga kui juba täna tundub, et palju uusi asju langeb ühte aastasse, siis võib-olla parem õpingud aasta võrra edasi lükata.
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!