Pexels

Esitletakse rahvastiku vaimse tervise uuringu tulemusi

Teisipäeval, 28. juunil kell 11 esitletakse Sotsiaalministeeriumis (Tallinn, Suur-Ameerika 1) Tervise Arengu Instituudi ja Tartu Ülikooli koostöös tehtud Eesti rahvastiku vaimse tervise uuringut.

Vastused saab näiteks järgmistele küsimustele:

• Milline on Eesti inimeste vaimse tervise olukord ning kuidas see on muutunud Covid-19 pandeemia jooksul võrreldes pandeemiaeelse ajaga?
  • Millised elanikkonnarühmad on vaimse tervise probleemide suhtes enam haavatavad?
  • Milliseid võtteid või teenuseid on inimesed kriisiajal kasutanud vaimse tervise probleemidega toimetulekuks?
  • Mil määral inimesed vaimse tervise toest ja teenustest puudust tunnevad?
  • Kuidas seirata rahvastiku vaimse tervise olukorda?

Uuringut esitleb Tervise Arengu Instituudi vanemteadur ja vaimse tervise uuringugrupi juht Kenn Konstabel. Uuringu tulemusi kommenteerivad sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, suitsidoloogia ekspert ja sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask ning Sotsiaalministeeriumi vaimse tervise poliitika juht Anne Randväli.

Eesti rahvastiku vaimse tervise uuringu eesmärk oli saada terviklik ülevaade elanikkonna vaimse tervise olukorrast Covid-19 perioodil. Uuringu tegid Tervise Arengu Instituut ja Tartu Ülikool. Uuringut rahastas SA Eesti Teadusagentuur Euroopa Regionaalarengu Fondi programmi RITA tegevuse 1 „Strateegilise TA tegevuse toetamine“ raames.

Pressikonverentsi ülekannet saab vaadata Sotsiaalministeeriumi Youtube’i kanalil.