Ragnar Vutt

19. mail on sarja „Delta loeng“ teine üritus

Ürituste sarja „Delta loeng“ teine üritus toimub 19. mail algusega 13.00. Sari pakub Tartu Ülikooli inimestele võimalust teha avalikkusele ettekandeid päevakajalistel ja tulevikulistel teemadel. Ka sel korral tutvustavad oma ideid, lahendusi ja visioone viis Tartu Ülikooli teadlast. Muu hulgas tuleb juttu praegusest majandusolukorrast, isejuhtivatest autodest ja uuenduslikest lahendustest meditsiinis.

„Delta loengu“ lühiettekandeid saab jälgida otseülekandena Worksupi keskkonnas ja Facebookis

Ürituse ajakava:

• 13.00-13.10 Tervitussõnad.
  • 13.10-13.30 „Kas hinnatõus on tulnud selleks et jääda?“ Makroökonoomika professor Raul Eamets.
  • 13.30-13.50 „Kui ∆-punktid ei kata enam kogu sfääri.“ Matemaatilise analüüsi professor Rainis Haller.
  • 13.50-14.10 “Deploying Mobile Robots Among Humans: Challenges and Opportunities.” Koostöörobootika kaasprofessor Arun Singh.
  • 14.10-14.30 „Tartu Euroopa isejuhtivuse pealinnaks!“ Isejuhtivate sõidukite labori tehnoloogiajuht Tambet Matiisen.
  • 14.30-14.50 „Tervisetehnoloogia iduettevõtetel on oluline roll Eesti tervishoiusüsteemi muutmisel.“ Inimesegenoomika professor Tõnu Esko.

Kõiki esimese loengu salvestisi saab vaadata Delta keskuse Facebooki ürituse lehelt. Loengu teemad olid masintõlge, töökius, statistikute vajalikkus, inimeste tulevikuametid ja teadusmahukas innovatsioon.

Üritust korraldavad Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, majandusteaduskond, matemaatika ja statistika instituut, tehnoloogiainstituut ning ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus.

lapsed võimlemas tunni ajal

Värske teadus: headest tülidest, ühiskonna kihistumisest, aktiivsetest ainetundidest ja soogaasidest

#teadus

Tartu Ülikooli promoveerib audoktoriks neli rahvusvaheliselt tunnustatud teadlast

27. mail promoveeritakse Tartu Ülikooli audoktoriteks neli tunnustatud teadlast, kes on toetanud Tartu Ülikooli käekäiku eri valkdondades.
Esineja rahva ees_autor Renee Altrov

Teaduskommunikatsioon saagu teadlase elu lahutamatuks osaks

12.05.2022