Erakogu

Sotsiaalteaduskond 30 tähistamine

Septembri alguses tähistame 30 aasta möödumist kunagise sotsiaalteaduskonna asutamisest Tartu Ülikoolis. Teaduskonna alusepanija ja esimene dekaan oli professor Rein Taagepera.

Nüüd, 30 aastat hiljem on just õige aeg kokku tulla. Kuid mitte härduspisarateks ja selleks, et rääkida kuidas rohi oli rohelisem, vaid et saada kokku ja veeta üks mõnus päev. 8. septembril 2022 ootame kõiki, kes moel või teisel kunagise sotsiaalteadukonna või selle tänaste järeltulijatega seotud olnud. Et teada, mitu kohvitassi varuda, siis registreeri ennast palun tulijaks. Tahad teada, kas see lahe tüüp vanemalt kursuselt ka tuleb? Jah, tema on muide üks esinejatest. Kas osalemine maksab ka midagi? Ei maksa, aga pane ennast palun kirja :)

Võta kursusekaaslased ja/või kolleegid kokku ja tähistame seda olulist sündmust neljapäeval, 8. septembril 2022 Tartus. Kavas on suurkogu TÜ muuseumi valges saalis koos vilistlastega ja pidu korporatsioonis Ugala.

PROGRAMM

8. september 2022

14:15 – 18:00 Toomemäel TÜ Ajaloomuuseumi Valges saalis, Lossi 25, Tartu

Põnevad esinejad, pilguheit ajalukku, ansambel Puuluup, kelle seas meie vilistlane. Taaskohtumine legendaarse Õ-Fraktsiooniga ja võimalus osaleda 1999. aasta sisseastumiseksamil.

13:15 Avame uksed ning veidi peale seda on kõiki tulijaid ootamas soe kohv ja tervituspokaal.

14:15 Teaduskonda tervitavad rektor Toomas Asser, dekaan Raul Eamets ja teaduskonna asutaja Rein Taagepera

• Mari-Liis Sööt, filosoofiadoktor politoloogias, 2013: „Kuidas sotsiaalteaduskond andis teadmised ühest suurimast naudingust“
  • Marko Pomerants, avaliku halduse magister, 2001: “Peamiselt ikka raha pärast”
  • Kristina Kallas, filosoofiadoktor politoloogias, 2016: „Kuidas politoloogina ebaõnnestuda poliitikas?“
  • Aleksei Jašin, riigiteaduste bakalaureus, 2019: "Kodumaa armastamise kiirkursus - kaks aastat osalusvaatlust Idas"

Õ-fraktsioon aitab kaasa
Tõnis Leht, politoloogia bakalaureus, 2002
Andres Korberg, politoloogia bakalaureus, 2005
Erik Moora, politoloogia bakalaureus, 2002
Lauri Lippmaa, politoloogia bakalaureus, 2005

Puuluup võtab kokku
Marko Veisson, sotsioloogia magister, 2007
Ramo Teder, maalikunst, ERKI

15:30 - 16:00 Kohvipaus

Puuluup annab hoogu

• Kene Vernik, psühholoogia magister, 2018: „Noor õnnelik tudeng“
  • Ajaloominutid. Sotsiaalteaduskonna kuulsusrikas algus
  • Tarmo Tüür, kommunikatsioonijuhtimise magister, 2015: „Saunaerakonnaga julgelt minevikku“
  • „Lahendamata küsimused“. Diskuteerivad: sotsiaalteaduskonna algusaja dekaanid Rein Taagepera ja Marju Lauristin ning tänane sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets. Moderaator: Lauri Varik, avaliku halduse bakalaureus, 2004
  • Aasta siis oli 1999 ehk sisseastumiseksam. Eksamit viib läbi Maili Vilson, Euroopa Liidu - Venemaa uuringute magister, 2011

18:00 Valge saali osa lõpp, peale mida on aeg end õhtuseks osaks valmis seada.

21:00 – 24:00 pidu korporatsioonis Ugala, J. Kuperjanovi 16, Tartu

Kolm mitte-isamaalist kõnet:

• Kõne valgekraedele. Saskia Lilli Lehtsalu, riigiteaduste üliõpilane, 3. aasta
  • Kõne sinikraedele. Urmas Paet, politoloogia bakalaureus, 1996
  • Kõne täikraedele. Rein Taagepera, sotsiaalteaduskonna asutaja, 1992

Peole annab hoogu ansambel Nukker Kukeke. Muidugi on ka seal meie vilistlane: Risto Lehiste, avaliku halduse bakalaureus, 2004. Avatud on korp! Ugala baar.

Nagu näete, me oleme kõikjal. Saame siis 8. septembril Tartus kokku ja vaatame koos, kas on veel alasid, mis meie poolt vallutamist vajavad.

Kohtume 8. septembril 2022 Tartus!

Lisainfo: Evelyn Pihla, evelyn.pihla@ut.ee

Kevadine pilt Tahkuna loodusest

Avalikul aruteluõhtul küsitakse, kas kliimakriisis saab vaid teadusele loota

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Foto on dekoratiivne

Piret Kärtner: kes tahab, leiab eesti keele õppimiseks võimaluse