Nantes Université

Uues Anatoomikumis etendub Belgia neurokomöödia

20. märtsil kell 19.00 toimub Tartu Uue Anatoomikumi (Näituse 2) ringauditooriumis tasuta Belgia teatritegijate huumorilavastus "Cerebrum". Vaata etenduse treilerit!

Mis siis, kui reaalsus on vaid meie aju väljamõeldis? Meie mälu, meie tajude ja identiteedi asukohana on aju endiselt intiimne organ, mis on salapärane, sest enamik meist ei tunne seda.

Näitleja ja aju plastilisusele spetsialiseerunud biofüüsik Yvain Juillard kasutab mängulisi ja üllatavaid katseid, et anda publikule edasi uusimaid teaduslikke teadmisi, pakkudes ainulaadset võimalust lihtsaks aruteluks neuroteaduse üle. Kas kognitiivne neuroteadus suudab vastata ühiskondlikele ja kodanike probleemidele vähemalt sama edukalt kui tarbijaturunduse valdkonnas?

Etendus toimub Frankofoonia kuu ja ajunädala raames. Etendus on prantsuse keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Sissepääs tasuta!

“Ood ajule! See on tõeline, imetlusest ajendatud armastuseavaldus, mille näitleja Yvain Juillard on lavale välja mõelnud.“

Emmanuelle Bouchez, TÉLÉRAMA – coup de coeur 2022 du Festival d’Avignon OFF

"Näitleja, kes on ühtlasi biofüüsik ja spetsialiseerunud aju plastilisusele. Kes oleks parem kui tema, et rääkida sellest veel vähe tuntud inimkeha osast: ajust. "

G.R., L'HUMANITÉ

"See on elu, mis väljendub neis sõnades ja žestides".

Manuel Piolat Soleymat, LA TERRASSE

“Cerebrum, mis on saanud Belgias Label d’Utilité Publique’i ja Prantsusmaa riikliku teadusuuringute keskuse poolt heakskiidu, jälgib meie enda aju, mängides reaalsusega.”

Catherine Makereel, LE SOIR

Yvain Juillardi kompanii on Belgia teater, kes esines etendusega Cerebrum edukalt ka rahvusvahelisel teatrifestivalil Sirenos Vilniuses 2022.

• 2020. aasta Label d’Utilité Publique, Cocof võitja.
  • 2022. aasta Avignoni festivali hitt.

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine