TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekaanina jätkab professor Raul Eamets

Eile, 22. oktoobril 2019 valisid valdkondade valimiskogud Tartu Ülikooli neljale valdkonnale uued dekaanid. TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekaanina jätkab makroökonoomika professor Raul Eamets, kelle teine ametiaeg algab 1. jaanuaril 2020.

Professor Eametsa poolt hääletas 176 valimiskogu liiget ning oma hääle andis 59,76%  valimiskogust (valimiskogus oli 328 valdkonna akadeemilist töötajat).

Kui professor Eametsalt uuriti, millised on kolm kõige tähtsamat küsimust, mille lahendamist peab ta dekaanina kõige olulisemaks, vastas ta järgmiselt: „Esiteks - ülikoolis töötamine peab inimestele meeldima. See tähendab, et tööd tahetakse teha; tööl olles tunnetatakse, et sind vajatakse, ja et tehtud töö on oluline. Teiseks on oluline optimaalne õppekavade struktuur ja arv, mis tooks esile valdkondade kokkupuutepunktides tekkiva sünergia. Optimeerimine ja efektiivsem korraldus ei peaks olema asjad iseeneses, vaid eesmärk peaks olema olemasolevatele inimestele kõrgema palga maksmine. Kolmandaks - ülikooli eelarve põhimõtted peavad minu eelmist mõttekäiku toetama. Seega tuleb neid põhimõtteid muuta. Tänane ülikooli rahastusmudel ütleb, et raha hulk kasvab, kui meil on rohkem tudengeid ja anname välja rohkem ainepunkte.”

Teistes ülikooli valdkondades valiti dekaanideks:
- humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas Anti Selart;
- loodus- ja täppisteaduste valkdonnas Leho Ainsaar;
- meditsiiniteaduste valdkonnas Margus Lember.

Vaata teiste valdkondade valimistulemuste ülevaadet veebiuudisest: https://www.ut.ee/et/uudised/selgusid-uued-dekaanid

Lisateave: Andres Soosaar, komisjoni esimees, andres.soosaar@ut.ee