SV esimesel teadusseminaril 18. oktoobril esineb psühholoogiaprofessor Oleksii Polunin

Sotsiaalteaduste valdkonna esimene teadusseminar toimub 18. oktoobril kell 16.15-17.15 Lossi 36 ruumis 305. Teadusseminari eesmärk on tutvustada valdkonnas toimetavate (väliskülalis)teadlaste tegemisi ja uurimisteemasid ning edendada koostööd.
Seminaride esimeseks esinejaks on psühholoogiaprofessor Dr Oleksii Polunin Kiievi riiklikus kaubanduse ja majanduse ülikoolist, kes viibib Tartus 2017. aasta sügissemestril Avatud ühiskonna fondi (Open Society Foundations) stipendiumiprogrammi raames ning kes siin olles keskendub korruptiivse käitumise psühholoogiliste mehhanismide uurimisele. Dr Polunin on kaitsnud doktorikraadi (habilitatsiooniga) Ukraina riikliku pedagoogikateaduste akadeemia sotsiaal- ja poliitilise psühholoogia instituudis 2012. aastal.  Tema uurimisvaldkonnad on sotsiaalpsühholoogia, ajataju ning indiviidi ajatunnetusega seonduvad mehhanismid, otsuste tegemine, poliitiline osalus ning valimiskäitumine.  Temalt on ilmunud kokku ligi 70 publikatsiooni ukraina, vene, inglise ja saksa keeles. Dr Polunin on varem olnud külalisteadlaseks Viini ülikoolis, Slovakkia teaduste akadeemias, Lundi ülikoolis ja Humboldti ülikoolis.
Dr Polunin peab ettekande teemal Cognitive representation of time as factor in individual decision making ning ta on esitatavat teemat tutvustanud järgnevalt:
Based on the experimental studies on the role of cognitive time-representation in decision making (Polunin, 2009-2016) the presentation highlights the idea about the mind's ability to develop a multitude of different representations of time flow. Each of the cognitive representations of time flow has its specific features and accordingly impacts on the object’s representation over time. Thus one and the same object can show different variations in value along one and the same time interval. This contributes to variability of human behavior, namely to the variability of outcomes in decision making. In general, the results challenge the conventional singularity of mental time flow.
 
Lisainfo:
Tene Viiburg
SV teadus-arenduskorralduse peaspetsialist