Sotsiaalteaduste valdkonna kaheksat e-kursust tunnustati kvaliteedimärgiga

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) konkursil „E-kursuse kvaliteedimärk 2020“ sai kvaliteetse e-kursuse tunnustuse ehk kvaliteedimärgi kaheksa sotsiaalteaduste valdkonna e-kursust ning neist kaks kandideerivad ka “Aasta e-kursuse 2020” tiitlile. Edukaim kandideerija oli terve ülikooli lõikes Johan Skytte poliitikauuringute instituut, kelle neli kursust said ära märgitud.

Vastavalt konkursi statuudile on kvaliteedimärkide väljaandmise eesmärk levitada head kogemust ja analüüsida e-kursuste vastavust kvaliteedikriteeriumitele. Kokku tunnustati 34 e-kursust, neist 13 olid Tartu Ülikoolist.

Skytte instituudi asejuhataja õppetöö alal Olga Bogdanova tunnustas e-kursuste autoreid suurepärase töö eest. “Oleme instituudis juba mitu aastat tegelenud e-õppe sihipärase arendamisega nii õppetöös kui vaba juurdepääsuga e-kursuste ehk MOOC-ide puhul, ja kvaliteedimärk annab ühtlasi kinnitust, et töötame õiges suunas,” ütles Bogdanova.

“E-kursuse kvaliteedimärk 2020” tunnustuse said järgmised sotsiaalteaduste valdkonna kursused:

• History of the Baltic Sea Region (Läänemere regiooni ajalugu) – kandideerib ka “Aasta e-kursuse 2020” stipendiumile
Autor: Heiko Pääbo, Skytte instituut
• How to Identify and Support Older Victims of Abuse (Eakate vägivallaohvrite tuvastamine ja toetamine) – kandideerib ka “Aasta e-kursuse 2020” stipendiumile
• Autorid: Anastasiia Turusinova, Hector C. Pagan, Pille Tsopp-Pagan, Sirkka Perttu, Mari Puniste, Mari Tikerpuu, Skytte instituut
• Understanding EU-Russia Relations: Foreign Policy Actors, Institutions and Policy-Making (Euroopa Liidu ja Venemaa suhted: välispoliitika mõjutajad, institutsioonid ja poliitika kujundamine)
Autorid: Anna Beitane, Stefano Braghiroli, Thomas Linsenmaier, Andrey Makarychev, Leonardo Pataccini Alvarez, Irakli Sirbiladze, Alina Kathryn Clay
• Rahvusvaheliste suhete alused
Autorid:  Maili Vilson, Raul Toomla, Eiki Berg, Rein Toomla, Skytte instituut
• Praktika majanduses
Autorid: Anneli Lorenz, Merily Heinalo, majandusteaduskond
• Õpioskused ülikooliks
Autor: Ingrid Koni, haridusteaduste instituut
• Turismisihtkoha arendus ja juhtimine
Autor: Tatjana Koor, Pärnu kolledž

Vaata kõiki tunnustuse teeninud Tartu Ülikooli e-kursusi siit.

Aasta e-kursus 2020 kuulutatakse välja 28. mail toimuval virtuaalsel tunnustusseminaril, kus tutvustatakse parimaid e-kursusi ja nimetatakse uuesti ära ka kõik kvaliteedimärgi saanud e-kursused ja nende autorid. Vaata kõiki kvaliteedimärgi saanud kursusi HITSA veebilehelt.