erakogu

JÄRELVAADATAV: Delta trendipäev 2023 „Tehisaru – kas ülepaisutatud teema, tehnoloogiline revolutsioon või tavapärane innovatsioon?“

13. novembril toimus Delta trendipäev 2023 „Tehisaru – kas ülepaisutatud teema, tehnoloogiline revolutsioon või tavapärane innovatsioon?“, kus teemade üle arutlesid teadlased ja ettevõtjad kogu maailmast.

Trendipäeva kõik ettekanded on järelvaadatavad siin.

Tänavuse trendipäeva peakorraldaja Kristian Pentuse sõnul arutletakse trendipäeva neljas teemaplokis selle üle, kuidas mõjutab tehisintellekt ettevõtlusmaailma ja ärimudeleid, millised on tehisaru tehnilised, eetilised ja sotsiaal-majanduslikud aspektid, kuidas sobitub kiire ja värvikas tehisintellekt inimloovuse maailma ning milline on eri valitsuste lähenemine tehisintellektiga seotud õigusaktidele ja tavadele.

Tehisaruga seotud aspekte käsitlevad teadlased, ettevõtjad, asjatundjad ja tulevikukujundajad, teiste seas Oxfordi Ülikooli vanemteadur Alex Connock, Toronto Ülikooli professor Ajay Agrawal, juhtimiskoolituse ettevõtete SageOS ja Smartbeat OÜ kaasasutaja Christjan Schumann, LHV Panga tootearenduse juht Kaspar Loog, Euroopa Liidu patendiameti esindaja Kai Härmand, digimuutuste nõustamisettevõtte Digital Nation OÜ osanik Siim Sikkut ning Tartu Ülikooli valdkondade teadlased.

Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid

Tartu Ülikool tutvustas Ukraina ülikoolidele ettevõtluskoostöö parimaid tavasid

Teispäeval, 12. märtsil toimunud veebipõhine koostöökonverentsil Ukraina ülikoolide õppejõududele keskenduti ettevõtlusõppe ning ülikoolide ettevõtluskoostöö tugevdamisele.
Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev