Haridusteaduste instituudi juhina jätkab professor Äli Leijen

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi nõukogu valis 21. oktoobril koosolekul ühehäälselt instituudi juhatajana jätkama Äli Leijeni.

Õpetajahariduse professor Äli Leijen on haridusteaduste instituuti juhtinud kuus aastat. Oma kandideerimisprogrammis tuletas ta meelde sihte ja eesmärke, millest on juhindunud: haridusteaduste instituudi positsiooni tugevdamine Eestis ja maailmas, teaduspõhine õpetajakoolituse arendamine ning teadusvõimekuse suurendamine. Neid peavad toetama töötajate professionaalne areng ning stabiilne rahastus.

Nõukogu koosolekule eelnenud avatud kohtumisel instituudi töötajatega andis Äli Leijen ülevaate kuue aasta olulisematest tulemustest ning järgmise kolme aasta plaanidest. Instituudile on valmimas uus maja, kuhu kõik allüksused saavad kokku tulla. Vastuvõtt õpetajakoolituse erialadele on suurenenud, õppekavasid on uuendatud kooskõlas õpetaja kutsestandardiga. Kinnitatud on kaasava hariduse magistriõppekava, kuhu vastuvõtt algab eeloleval suvel. Doktoriõppe tulemuslikkus on paranenud ning õppekohti on lisandunud.

„Oleme teinud üheskoos head tööd; tänan kõiki kolleege ja toetajaid. Tuleviku tarvis on vaja koostada instituudi pikaajaline visioon ja personaliarendusplaan, mitmesse valdkonda on vaja inimesi juurde. Prioriteet on endiselt toetada töötajaid, nende koostööd, heaolu ja professionaalset arengut,“ ütles Leijen.

1979. aastal sündinud Äli Leijen kaitses magistrikraadi 2004. aastal Twente ülikoolis ja doktorikraadi 2008. aastal Utrechti ülikoolis Hollandis, ta on Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliige, kuulub mitme teadusajakirja toimetuskollegiumi ning on tegev Euroopa haridusteadlaste organisatsioonis EARLI. Tema teadustöö on viimasel ajal keskendunud peamiselt õpetaja refleksioonile, identiteedile ja agentsusele.

Info: prof Äli Leijen, tel 5390 4516