DoRa8: Noorteadlaste osalemine rahvusvahelises teadmisteringluses (nn konverentsitoetus)

Eesmärk: kõikide valdkondade/erialade magistrantide, doktorantide, noorte teadlaste ja õppejõudude (kuni 35 a vanad või kelle doktorikraadi kaitsmisest on möödas vähem kui 5 aastat) osalemine rahvusvahelises teadmisteringluses

Toetatakse: lühiajalised välisvisiidid, nt osavõtt rahvusvahelisest erialasest konverentsist, seminarist, kursusest, koolitusest, raamatukogudes töötamine, laboritöö jms. Üritusel käsitletavad teemad peavad olema stipendiaadi uurimistööga tihedalt seotud.

Kestvus: 3-21 päeva
Toetuse suurus: kuni 1600 € (25 000 kr) taotleja kohta.

Taotluse vormistamine
Taotluse vormi ei ole. Kirja tuleb panna nimi, kontaktandmed (telefon ja e-mail), ürituse nimi, ürituse toimumise aeg ja koht (riik, linn), lähetuse kogukestvus, orienteeruv eelarve http://www.archimedes.ee/amk/index.php?leht=155 (nii kokku kui ka eraldi sõidukulu (sh reisikindlustus) fikseeritud määrade alusel, majutuskulu fikseeritud määrade alusel, osavõtutasu, päevaraha 32 € (500 kr) päevas), lühike seletus (maks 200 sõna), kus on kirjas välisvisiidi seotus uurimistööga ja ülikooli prioriteetidega. Taotlus peab sisaldama konkreetset välismaal viibimise eesmärki, sh infot selle kohta, kas esinetakse ettekandega jms. Juhendaja kaaskiri ei ole kohustuslik, kuid on väga soovitatav.

Meeldetuletuseks taotlejale

* Taotlus tuleb esitada vähemalt 4 nädalat ENNE lähetuse algust.

* Kogu lähetus (koos mineku ja tulekuga) peab kestma kokku vähemalt 3 päeva (st kui minnakse Riiga konverentsile, siis välisvisiit võiks kesta kokku 3 päeva. Hakkama saaks ilmselt ka kahe päevaga, aga sel juhul ei kvalifitseeru taotleja programmi tingimustele). Kogu lähetus ei tohi kesta kauem kui 21 päeva.

* Abikõlbulikud kulud on sõidukulu, majutus, konverentsist osavõtu tasu ning päevarahad (32 € päev kogu lähetuse jooksul). NB! Pidada kinni fikseeritud määradest.

* Kui välisvisiit kestab pikemalt, siis päevaraha, majutus- ja kindlustuskulu arvestatakse vastavalt konverentsi päevade arvule, millele lisanduvad kulud 1 päev enne ja 1 päev pärast konverentsi.

* Valuutakurssi arvestab Archimedes Eesti Panga kursi järgi avalduse esitamise kuupäeval.

DoRa taotluse esitamise tähtaeg märtsi voorus on 4.märts 2012!

Taotlus esitada e-posti teel aadressil kristel.kukk@ut.ee (või paberil dekanaati).

TÜ koordinaator Kadri Orula (kadri.orula@ut.ee, tel 737 6273)
Archimedese koordinaator Evelin Einla, konsultant (Tallinn) (evelin.einla@archimedes.ee, tel 697 9232 )
Sotsiaal- ja haridusteaduskonna dekanaadi juhataja Piret Orav (piret.orav@ ut.ee, 737 5958)