Author:
Andero Kalju

Haridusteaduste instituudi koostööprojekt sai Euroopa innovaatilise õpetamise auhinna

Haridusteaduste instituudi Erasmus+ projekt „Digitehnoloogia tähenduslikuks muutmine digitaalpedagoogika abil“ valiti keskhariduse kategoorias Euroopa innovaatilise õpetamise auhinna (EITA) laureaatide hulka. 

Euroopa innovaatilise õpetamise auhinnaga tunnustab Euroopa Komisjon Erasmus+ programmis osalevate koolide õpetajate tööd ja panust. Selle aasta taotlusvooru eelisteemad lähtusid Euroopa Komisjoni algatusest “Uus Euroopa Bauhaus”: koos õppimine, loovuse ja jätkusuutlikkuse edendamine. 

„Projekti tunnustamine aitab kaasa digipedagoogika veelgi laiemale tutvustamisele ja rakendamisele,“ sõnas projekti eestvedaja haridustehnoloogia kaasprofessor Mario Mäeots. Projekti tulemusel valmisid uuenduslikud tunniplaanid ja juhised digitehnoloogia mõtestatud kasutamiseks koolides. Digipedagoogika võimalusi tutvustatakse nüüdsest ka kahes Tartu Ülikooli õpetajakoolituse õppeaines. Projektis osales kokku 25 õpetajat, kes õpetavad noori vanuses 10-12 eluaastat. Partnerid olid Soomest, Saksamaalt ja Islandilt.

Lisaks Tartu Ülikoolile said Eestist tunnustuse ka MTÜ Hared ja Kernu Põhikool.  Auhinnatseremoonia ja võitjate võrgustumisüritus toimub 25.-26. oktoobril Brüsselis.

Konkursi laureaatidest valmisid tutvustavad videod, vaata Tartu Ülikooli projekti videot

#tunnustamine
Aasta tudengisõbra tiitli pälvis rektor Toomas Asser.

Võrgustiku Ole Rohkem auhinnagalal tunnustati Tartu Ülikooli mitmel korral

#tunnustamine
Rootsi Kuningliku Põhjatähe ordeni I klassi komandöririst

Toomas Asser ja Raul Eamets said Tema Majesteedilt kuningas Carl XVI Gustafilt Rootsi Kuninglikud Põhjatähe ordenid

#tunnustamine #ülikoolist
Astrid Stadler

JÄRELVAADATAV: Konstanzi Ülikooli endise õppeprorektori ja õigusteaduskonna dekaani prof Astrid Stadleri aulaloeng ja audoktoriks promoveerimine