#sisseastumine

Tartu Ülikool on Kantar Emori uuringu andmetel Eesti konkurentsitult mainekaim kõrgkool

#teadus
Korpulentne inimene vaatab end peeglist. Autor Mart Production, allikas Pexels

Värske teadus: isiksusest ja ülekaalust, sisserände-eetikast, koroonapandeemiast ja haavade paranemisest

#sisseastumine

Tartu Ülikool hoiab maailma ülikoolide pingereas kohta 300 parima seas

Otsi uudist

Laupäeval toimub suur vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“. Õhtuse peo avab suurejooneline avaetendus, mille ettevalmistusi tutvustab videos lavastaja Tanel Jonas.
  • uudis
Tuleval õppeaastal saab Tartu Ülikooli uueks vabade kunstide professoriks laulja, pianist ja helilooja Kadri Voorand, kelle loengukursuse keskmes on elumuutev looming. Ameti annab talle üle senine professor lavastaja Peeter Jalakas, kellega peetakse 23. mai õhtupoolikul toomkiriku pööningusaalis avalik vestlus teemal „Tunne ja mõte“.
  • #kultuur
  • #õpetamine
  • #ülikoolist
  • #valdkonnast
  • uudis
24. mail kutsub Narva kolledž kõiki gümnasiste ja üliõpilasi oma 25. sünnipäevale.
  • #instituudist
  • #kooliõpilasele
  • #sisseastumine
  • uudis
10. juunil kell 10.00 kaitseb Artur Simonyan õigusteaduse erialal doktoritööd „Regional International Law in Eurasia“ („Regionaalne rahvusvaheline õigus Euraasias“).
  • uudis
Viimase kolmekümne aasta jooksul on eestlaste väärtused eemaldunud endiste sotsialismimaade elanike omadest ja lähenenud Põhjamaades tooni andvatele väärtustele. Väärtustemuutuste vedajaks on noorem põlvkond, kirjutab Õpetajate Lehes meie noorte uuringute kaasprofessor Andu Rämmer.
  • meist mujal
22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
  • #avatud teadus
Vajalik registreerumine!
  • #kultuur
  • uudis
1.–30. aprillini kestnud väljakutses osalemiseks pani end kirja 176 üliõpilast ning 111 töötajat. Kokku tehti kuu aja jooksul ligi 49 miljonit sammu.
  • #sport
  • uudis
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistavad 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kannab pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
  • uudis
18. mail saavad tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimuvad loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • uudis
Valdkonnaülesele nooremteaduri kohale võib kandideerida oma uurimisteemaga, mille eesmärk on uurida ja arendada humanitaarainete didaktikat.
  • #sisseastumine
  • #valdkonnast
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #ülikoolist
  • uudis
Euroopa päeva konverents Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis.
  • #Tartu2024
  • #kooliõpilasele
  • pressiteade
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #esmakursuslane
Ilmus EHA uus number.
  • #õpetamine
  • uudis
„Mind ajendas kirjutama soov müüte murda ning julgustama kõiki inimesi oma mugavustsoonist välja tulema ja ette võtma üks äge teekond, mille nimeks on tööletulek Ida-Virumaale,“ kirjutas täna Postimehes Piret Kärtner
  • meist mujal
Lõputööde kirjutamisel on tudengitele abiks teenused ja materjalid eesti ja üldkeeleteaduse instituudist.
  • #teenused
  • uudis
2. mail toimub arutelusarja avaüritus, mille keskmes on küsimus „Kas peaksime kliimakriisis teadusele lootma jääma?“
  • uudis
24. aprillil toimus TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.