Uudised

Iga üliõpilase hääl on arvel ja loeb, mistõttu peab iga üliõpilane tundma enda esindajat, et tudengi hääl saaks kõlada!
  • uudis
Edasiõppimiseks eriala valimine on noorele inimesele sageli esimene suur samm iseseisvasse ellu ja see võib võtta lausa jalad värisema. Millest alustada ja kuidas orienteeruda infotulvas?
  • uudis
Seoses üleminekuga eestikeelsele õppele on Eesti Keele Instituut saanud väga suure ülesande – luua muukeelsete õpetamiseks üheksa kvaliteetset õppekomplekti.
  • #teadus
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
Teispäeval, 12. märtsil toimunud veebipõhine koostöökonverentsil Ukraina ülikoolide õppejõududele keskenduti ettevõtlusõppe ning ülikoolide ettevõtluskoostöö tugevdamisele.
  • #ettevõtlus
  • uudis
Ootame nii terveid klasse koos õpetajaga kui ka üksikhuvilisi 10. aprillil TÜ Pärnu kolledži avatud uste päevale. Tulijaid ootab rikkalik programm alates töötubadest kuni majatuurideni, mis annavad võimaluse tutvuda kõigega, mida Pärnu kolledžil on pakkuda.
  • uudis
Kristjan Vassil arutleb arvamusloos, miks on ülikoolid luure sihtmärgid ja mida peaksid lääne ülikoolid ette võtma, et oma olukorrateadlikkust parandada.
  • meist mujal
Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja Maria Toomi lugu õpetajaametist.
  • uudis
18.–22. märtsini käib mööda Eestimaad Tartu Ülikooli tuur „Eesti otsib õpetajat“, et inspireerida noori valima õpetajaametit.
  • #õpetamine
  • pressiteade
Kui soovime, et Eestis saaks igal pool eesti keeles suhelda, siis alustame endast.
  • arvamus
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
  • uudis
Mis siis, kui reaalsus on vaid meie aju väljamõeldis?
  • #kultuur
  • #rahvusvaheline
  • #teadus
  • uudis
Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste õppekava esimese aasta magistrant Eva Maria Õunapuu püüab olla eeskujulik üliõpilane ning asju pigem ette ära teha. Sageli nõuab see suurt pingutust, kuna lisaks õppimisele töötab ta ka advokaadibüroos juristina.
  • uudis
Reede, 15. märtsi südaööni saab kandideerida Tartu Ülikooli võõrkeelsesse magistriõppesse. Võõrkeelsesse bakalaureuseõppesse saab avaldusi esitada kuu aega kauem ehk 15. aprillini.
  • uudis
Rakendusuuringute keskuse eksperdid on kogunud viimastel aastatel Eesti eri piirkondadest kogemusi, mille abil toetada nüüd Ida-Virumaa omavalitsuste energia - ja kliimakavaga seotud tegevuse planeerimist.
  • #koostöö
  • uudis
16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) innovaatikakogukondade pakutavaid võimalusi ja taotlusvoore tutvustav võrgustumis- ja infopäev.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Aasia keskuse stipendiumi kandideerimistähtaeg on 25.05.
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • #kultuur
  • uudis
​​​​​​​4. märtsil Tartu Ülikooli Narva kolledžis toimunud infopäeval tutvustati Ida-Virumaa õpetajatele ja koolijuhtidele täiendus- ja ümberõppe ning keelelähetuse ja -praktika võimalusi, et toetada neid eestikeelsele õppele üleminekul.
  • #täiendusõpe