Võrumaa noored alustasid uuenduslike äriideede arendamisega

Tartu ülikooli ideelabor laienes STARTERlab programmi raames Võrumaale ning tõi esimesele kohtumisele kokku üle 30 ettevõtliku Võru noore, kes alustasid juba äriideede otsimise ja meeskondade moodustamisega. Reaalseid ideid esitletakse detsembris, mil osaletakse TÜ äriideede ja -projektide konkursil Kaleidoskoop.

„Meil on hea meel, et Võru noored programmi nii hästi vastu võtsid. Me näeme, et ettevõtlike õpilaste arv kutse- ja üldhariduskoolides on väga suur, seda näitavad kasvõi juba tänaseks loodud õpilasfirmad. Usume, et õigete meeskonnaliikmete ja inspireerivate mentorite juhendamisel saame veel suuremale hulgale Võrumaa noortele süstida ettevõtlikku meelt ja mõtlemist, mis on edasisi õpinguid või karjäärivalikuid arvestades üks oluline komponent nende oskustepagasis,“ rääkis STARTER Estonia programmijuht Piret Arusaar, lisades, et uusi teadmisi saavad noored rakendada näiteks oma õpilasfirma arendamisel või loomisel.

Arusaar rõhutas, et Võrumaale laienemise eelduseks oli hea partnerlus Võrumaa kutsehariduskeskuse, Parksepa keskkooli, Võru gümnaasiumi ning maakondliku arenduskeskuse ja kompetentsikeskusega Tsenter.

Esimesel kohtumisel osalenud noored lahendasid erinevaid praktilisi ülesandeid, pakkudes välja uudseid ja põnevaid lahendusi. Järgmistes seminarides liigutakse edasi juba meeskondlikult oma idee baasil. Programmi on endiselt oodatud kõik Võrumaa üld- ja kutseharidusõppurid.

STARTERlab Võrumaa programm
29.09 Noorte ettevõtluspäeval seminar „Kuidas oma äriideed testida?“
17.10 Tiimidele tagasiside ja soovituste andmine. Tiimide vaheesitlused. „Kust saab tuge ja finantsabi alustav ettevõtja?“
02.11 Nõuandeid disainiks, turunduseks ja müügiks
22.11 Esitlusoskuste lihvimine
Detsember. Tiimide lõppesitlus. Äriideede konkursi Kaleidoskoop eelvoor
09.12 Äriideede konkursi Kaleidoskoop lõppvoor ja rahvusvaheline ärikonverents sTARTUp Day Tartus.

STARTERlab on TÜ ideelabori eelinkubatsiooniprogramm erinevate haridustasemete õppuritele. Sellel sügisel käivituvad TÜ ideelabori juhtimisel kolm programmi Tartus, Pärnus ja Võrumaal.

Vaata STARTER programmi kohta täpsemalt www.starteridea.ee. STARTERlab´i tegevust toetab Euroopa sotsiaalfond.

Foto: Piret Arusaar

Piret Arusaar, STARTER Estonia programmijuht