Üliõpilased avavad taas õigusbüroo

Tartu ülikooli õigusteaduskonna üliõpilaste õigusbüroo uksed on avatud 30. aprillini 2016. Tasuta õigusabi saamiseks tuleb eelnevalt registreerida telefonil 737 5299 või e-posti teel juuraabi@ut.ee.

Vastuvõtt õigusbüroos toimub esmaspäevast neljapäevani kell 16–19 ja laupäeval kell 10–13 Tartus Näituse tn 20-115.

Õigusnõu annavad Tartu ülikooli õigusteaduse bakalaureuseastme viimase aasta üliõpilased ja magistrandid.

Õigusbüroo tegevus on olnud populaarne läbi aastate. Õigusbüroo administraatori Gertrud Palu sõnul osutati sügissemestril kaheksa lahtioleku nädala jooksul õigusabi enam kui kahesajale inimesele.

„Peamised mured, millega meie poole pöörduti, olid perekonna- ja pärimisõiguse valdkonnast ning probleemid erinevate võlanõuetega. Üldiselt on olnud palju ka töövaidluste probleeme,“ tõdes Palu.

Õigusabi soovijail tuleb end eelnevalt registreerida telefonil 737 5299 või e-posti teel juuraabi@ut.ee.

Virge Tamme