Ülikool kutsub vilistlasi mentorlusprogrammi

Alates 2017. aasta lõpust toiminud Tartu Ülikooli mentorlusprogramm on mõeldud selleks, et viia kokku ülikooli vilistlased ja üliõpilased ning pakkuda mõlemale poolele kasulikke koostööviise.

TÜ turunduse peaspetsialisti Karl Vetemaa sõnul on programmi eesmärk kasvatada tudengitest tippspetsialistide ja -juhtide mantlipärijad ning tugevdada Tartu Ülikooli kogukonda ja luua ühtekuuluvustunnet.

„Praegu ootame mentorlusprogrammi kandideerima edukaid spetsialiste ja juhte, kes on valmis aitama oma nõuannete ja kogemustega üliõpilase eesmärke ellu viia. Vastu võetakse 50 vilistlast, kellest saavad mentorid kokku 50 üliõpilasele, nii et kokku osaleb programmis 100 inimest,“ rääkis Vetemaa.

Mentorlusprogramm loob vilistlastele ja praegustele üliõpilastele võimaluse suhelda omavahel otse. „Programmis osalemiseks on terve hulk põhjusi, millest võivad kasu saada nii tudengid kui ka mentorid. See on võimalus aidata ambitsioonikal üliõpilasel leida oma kirg ja täita eesmärgid, toetada tulevaste Eesti tippjuhtide erialast arengut, aga leida ehk ka särasilmne ja motiveeritud praktikant või töötaja ning saada värskeid ideid uue põlvkonna maailmamuutjatelt,“ kirjeldas Vetemaa.

Üliõpilaste jaoks seisneb põhiline kasu selles, et nad saavad oma ala tippudelt praktilisi nõuandeid. Vetemaa sõnul on programm mõnel varasemal juhul viinud erialase nõu ja praktika pakkumisest ka tihedama koostööni, nii et mentorist on saanud üliõpilasele lõputöö juhendaja.

Ta täpsustas, et mentor ja üliõpilane ei pea elama samas linnas ega isegi samas riigis. Peaasi on, et nad lepiksid kokku mõlema poole jaoks sobiva viisi ja aja, et omavahel suhelda ja mõtteid vahetada.

Spetsialiste ja juhte oodatakse mentorlusprogrammi kandideerima 19. jaanuarini. 29. jaanuaril toimub Tartus esimene kohtumine, kus antakse ülevaade programmist ja koostöö põhimõtetest, õpitakse üksteist tundma ning arendatakse loovat koostööd. 28. veebruaril, 27. märtsil ja 24. aprillil toimuvad seminarid, kus peetakse arutelusid, tehakse harjutusi ja antakse tagasisidet tehtud töö kohta.

Programm lõpeb 29. mail, kui toimub viimane seminar ja lõpuüritus.

Lisateave kandideerimise ja ajakava kohta veebilehel ut.ee/mentorlusprogramm.