TÜ Ideede Raju vallutab üheks õhtuks konverentsikeskuse

22. veebruaril kell 16 algab Tartus Dorpati konverentsikeskuses Tartu ülikooli Ideelabori neljas inspiratsiooniüritus Ideede Raju, mis toob kokku üle 250 noore ja 20 esineja, et arendada üheskoos uusi äri- ja projektiideid.

Inspiratsioonipäeva kavas on konverentsi stiilis ettekanded peaesinejatelt, maailmakohviku aruteluring ning küllaldaselt võimalusi vabaks suhtluseks ja kontaktide loomiseks. Ettekande peavad Tartu ülikooli vilistlased Triin Kask ja Mart Salumäe. Triin Kask on motivatsioonikõneleja ja firma Nevercode asutaja. Mart Salumäe on ettevõtte Decomer Technologies tegevjuht, kes on läbinud firma ja toote arendamiseks hulga võistlusi ning jõudnud ka Ajujahi 30 parima hulka. Päeva juhib Harald Lepisk.

Maailmakohviku stiilis arutelu juhivad 22 oma ala asjatundjast lauajuhti, kellest 16 on samuti Tartu ülikoolist. Igal laudkonnal on laiast teemavalikust üks küsimus või probleem, millele üheskoos lahendusi leida ja sel viisil uusi ideid arendada. Osa lauajuhte on osalenud juba eelmistel Ideede Raju üritustel, näiteks sTARTUp Hubi, SPARK Hubi ja sTARTUp Day loomisega seotud Rein Lemberpuu (aruteluteema „Kuidas läheneda ettevõtlikkusele kui enesearengu võimalusele?“). Uute lauajuhtidena on tänavu liitunud näiteks GoWorkaBiti looja Kei Karlson („Kuidas muuta kaugtöö efektiivsemaks kui töö kontoris?“), „Tartu Euroopa kultuuripealinnaks 2024“ meeskond („Kuidas muuta Tartu unistuste linnaks?“) ja TempID riistvaraarendaja Mihkel Tedremaa („Kuidas valmistuda robotite invasiooniks?“). Iga laudkond esitleb ürituse lõpus laval oma kõige uuenduslikumat ideed.

Ideede Raju korraldab Tartu ülikooli Ideelabor ning see on ühtlasi kevadsemestri äriideede eelinkubatsiooni programmi STARTER avaüritus. Sel kevadel algab STARTER Advancedi kõrval ka selle „väikevend“ STARTER Basic, mis on õpilastele ja üliõpilastele mõeldud semestripikkune äriarendusprogramm ärimudeli väljatöötamiseks. STARTER Basicu tipphetk on maikuus toimuv Lõuna-Eesti suurim äriideede konkurss Kaleidoskoop.

Lähemat infot Ideede Raju kohta leiab Ideelabori kodulehelt.

STARTER programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht, 737 4817, riin.lisett.rei@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509