Teenekas sotsiaalteadlane tegi luuledebüüdi

Ühiskonnateaduste instituudi emeriitdotsent Henn Käärik esitles luulekogu “Alfredi laulud”. Autori sõnul puhkab luulekogu kaante vahel nostalgia, mis on kogunenud aastakümnete jooksul. „Üle aegade, suhete ja ühiskondade, mõnikord karedas keeles, nii nagu tegelikkus on tundunud,“ lausus ta.

Meeleolukal õhtul ülikooli kohvikus tutvustas autor oma lüürilise mina rännakuid. Esmamuljeid kolleegi debüüdi kohta luuletajana jagasid professorid Tõnu Lehtsaar, Tarmo Kulmar, Marju Lauristin ja Veronika Kalmus.

Üksmeelselt tõdeti, et Henn Kääriku metamorfoos õpetlasest poeediks on tähenduslik ja inspireeriv kogemus, mis rikastab mitte ainult autorit ja tema akadeemilisi kolleege, vaid  ka eesti luulepilti.

Tõnu Lehtsaar jagas hiljem ka sotsiaalmeedias muljeid. "Ma pole kaua nii kõrgvaimsel üritusel osalenud. Kõlasid eesti, saksa ja prantsuse keeled. Üks teravmeelsus ajas teist taga," kirjutas Lehtsaar.

Hää kolleegi vaimuka ja mitmekihilise luulevalimiku on illustreerinud Rein Maantoa. Raamat on müügil ka Lossi 36 erialaraamatukogus.

Lisateave: Henn Käärik, TÜ sotsiaalteaduste valdkonna emeriitdotsent, henn.kaarik@ut.ee

Luuletus Kääriku raamatust:

kord olid õppejõud
ja olid studendid.
mis on neist nyyd saanud?
eks ikka klienditeenindajad
ja kliendid

kas oleme homme tõesti need
kelle ainsaks sissetulekuks