Tartu Ülikooli üliõpilasel tuvastati koroonaviirus

Täna avastati ühel Tartu Ülikooli meditsiinivaldkonna üliõpilasel koroonaviirushaigus COVID-19. Üliõpilane viibis õppetööl teisipäevast kolmapäevani.

Nakatunuga lähedalt kokku puutunud inimesed selgitab välja ja nendega suhtleb Terviseamet. Tartu Ülikooli hoonetega seotud edasised toimingud otsustab ülikooli rektoraat koos hoonet kasutavate üksuste juhtidega.

Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusesse, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.

Ülikool hoolib oma töötajate ja üliõpilaste tervisest, suhtleb tihedalt Terviseametiga ning edastab pidevalt sise- ja välisveebi kaudu nõuandeid enda kaitsmiseks nakatumise eest ja koroonaviiruse leviku vältimiseks.

On oluline, et end tõbisena tundvad inimesed püsiksid kodus ja jälgiksid tähelepanelikult oma tervislikku seisundit. Soovitame tungivalt jätta ära kõik välisreisid, sest reisimisel on suurem tõenäosus ise nakatuda. Loe ülikooli juhiseid koroonaviiruse vältimiseks!