Tartu ülikooli raamatukogu jääb remondi tõttu suletuks

4. oktoobril uksed avama pidanud TÜ raamatukogu jääb suletuks vähemalt 12. detsembrini, kuna AS YIT Ehituse teostatavad ehitustööd ei saa ettenähtud ajal valmis. Alates oktoobrist võimaldab raamatukogu olukorra leevendamiseks oma lugejatele tasuta Eesti-sisest raamatukogudevahelise laenutuse teenust ning valdkondades paiknevad erialaraamatukogud hoiavad kasutajatele uksed kauem avatud.

TÜ kinnisvaraosakonna teatel on ehitusfirma poolt teostatavad renoveerimistööd ajagraafikust mitu kuud maas. Raamatukogu direktori Martin Halliku sõnul on kahetsusväärne, et selle tõttu ei pääse lugejad raamatukokku. „Raamatukogu teeb omalt poolt kõik, et tagada lugejatele parimad võimalused raamatute kätte saamiseks ja lugemiseks,“ rõhutas Hallik.

Alates oktoobrist võimaldab TÜ raamatukogu oma lugejatele raamatukogudevahelise laenutuse ehk RVL-i teenust raamatutele, mis on renoveerimistööde tõttu ära pakitud ning seetõttu ei saa neid e-kataloog ESTER-i kaudu tellida. Kuni raamatukogu avamiseni saavad lugejad selliseid raamatuid tellida teistest Eesti raamatukogudest RVL-i kaudu tasuta. Lisaks pakub raamatukogu ülikooli valdkondadele võimalust kasutada õppehoonetes paiknevate erialaraamatukogude pikemaks lahtihoidmiseks oma tööjõudu.

Raamatukogu teenindusosakonna töötajate sõnul tunnevad tudengid hetkel kõige rohkem puudust füüsilisest keskkonnast, kus saab raamatukogu allikaid kasutades süvenenult õppida või teha kursusekaaslastega rühmatööd. Erialaraamatukogude pikem lahtiolekuaeg on vajalik eelkõige selleks, et pakkuda keskkonda õppimiseks ning tingimusi raamatukogudevahelise laenutuse kaudu tulnud raamatute hoidmiseks ja lugemiseks.

Sarnaselt varasemaga jätkab raamatukogu personal lugejate teenindamist Akadeemia tänava sissepääsu kaudu, võimaldades avakogude raamatute kojulaenutust. Alates 1. oktoobrist saavad tudengid oma raamatutele järgi tulla ka laupäeval, mis mõnevõrra lihtsustab avatud ülikooli ja magistriastme üliõpilastel kätte saada õppetööks vajaliku kirjandust. Tartu ülikooli peahoones jääb avatuks raamatukogu infopunkt, kus saab end lugejaks registreerida, laenutustega seotud muresid lahendada ja vajadusel viiviseid maksta.

Martin Hallik, TÜ raamatukogu direktor
martin.hallik@ut.ee