Tartu ülikooli haridusteadlastele kingiti Taiwanis pilgujälgimissüsteem

5.-11. märtsil toimusid Taiwanis rahvusvahelised haridusteadlaste koostöökohtumised, kus professor Äli Leijen, professor Margus Pedaste ja Katrin Saks tutvusid loodusteaduste, matemaatika ja keeleõppe teadustöödega.

Taiwanis kasutatakse loodusteaduste, matemaatika ja keeleõppe valdkonnas aktiivselt virtuaalreaalsust, liitreaalsust, pilgujälgimist, koostöist õppimist ja õpianalüütikat. Eestlased tutvusid nende uudsete võimalustega ja arutasid koostöövõimalusi õpetajahariduse ja haridustehnoloogia valdkondades.

Professor Hong-Fa Ho (National Taiwan Normal University) otsustas koostöö innustamiseks kinkida Tartu ülikooli haridusteadlastele pilgujälgimissüsteemi. See võimaldab õpiprotsesse analüüsida ja arendada, kogudes andmeid selle kohta, kui palju aega ja millises järjekorras on pilk suunatud ühele või teisele ekraanil nähtavale objektile või protsessile.

Eesti delegatsiooni vastuvõtu Taiwanis korraldas prof Yu-Ju Karey Lan.

Taiwani kogemusi tutvustav teemaõhtu on kavas 18. aprillil algusega kell 16 TÜ õpetajahariduse kompetentsikeskuse uue seminarisarja „Haridusuudistaja” avaüritusena.

Lisainfo: Margus Pedaste, TÜ haridustehnoloogia professor, 515 6095, margus.pedaste@ut.ee.

Viivika Eljand-Kärp