Tartu Ülikooli Delta keskuse ettevõtlusmajas peetakse sarikapidu

Neljapäeval, 1. augustil kell 15 peetakse Tartus Narva mnt 20 Tartu Ülikooli ettevõtlusmaja sarikapidu.

„Mul on väga hea meel, et ehitus on siiani kulgenud plaanipäraselt ja püsinud graafikus. Selleks, et tunnustada ehitajaid ehitise maksimaalse kõrguse saavutamise eest, ootame hoone tulevasi üürnikke ja kõiki ehitajaid 1. augustil sarikapeole,“ rääkis ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel.

Tartu kesklinna Emajõe kaldale ehitatav Delta keskus koosneb õppe- ja teadushoonest ning ettevõtlusmajast. Õppe- ja teadushoone antakse kavakohaselt ülikoolile üle selle aasta lõpuks ja ettevõtlusmaja jaanuaris. Uue aasta alguses saavad õppe- ja teadushoonesse kolida arvutiteaduse instituut, matemaatika ja statistika instituut, majandusteaduskond, ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus ning osa tehnoloogiainstituudi laboreid.

Delta keskuse ettevõtlusmaja on viiekorruseline ärihoone, kuhu tuleb ligikaudu 3500 m2 rendipinda. Selle eesmärk on tuua õppe- ja teadustööga haakuv teaduspõhine ettevõtlus ülikoolile võimalikult lähedale ning avada võimalused mitmekesiseks koostööks. Ettevõtlusmajja kolivad masinõppe ja andmeteaduse kompetentsikeskus STACC OÜ, Cybernetica AS, AS SEB Pank, Statistikaamet, Swedbank AS, Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaator ja SA Tartu Teaduspark.

Tartu Ülikooli arendusprorektori Erik Puura sõnul luuakse Delta hoonestusse keskkond, kus kohtuvad teadlased, õppejõud, üliõpilased, ettevõtjad ning ettevõtete loomise ja arengu toetajad. „Teadusmahukate ettevõtete paiknemine ülikooliga kokku kasvanult paneb uued ideed kiiresti liikuma,“ usub ta.

Kogu Delta keskuse on projekteerinud arhitektuuribüroo Arhitekt11 OÜ. Nii õppe- kui ka ettevõtlushoone ehitavad AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning AS Ehitustrust. Ettevõtlusmaja ehitust rahastab Tartu Ülikool.

Lisateave: Heiki Pagel, TÜ kinnisvaraosakonna juhataja, 737 5110, 503 2021, heiki.pagel@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja