Tartu Ülikool otsib maskotti

Tartu Ülikool kuulutab välja võistluse, et leida maskott, mis kannab endas alma mater’i põhiväärtusi. Kõik ülikooli töötajad, üliõpilased ja vilistlased on 22. novembrini oodatud esitama maskotikavandeid.

Maskoti peamine eesmärk on aidata luua ülikooli liikmeskonna ühtekuuluvustunnet, muu hulgas selle kaudu, et ta esindab ülikooli mitmesugustel üritustel.
Sageli seostatakse ka Tartu tudengipäevade maskotti Villemit Tartu Ülikooliga, kuid tegelikult esindab tema kõiki Tartu üliõpilasi. Nüüd loodav Tartu Ülikooli maskott peaks kandma endas üksnes Tartu Ülikoolile keskenduvaid sõnumeid.

Maskotivõistlus korraldati ka 2013. aastal – siis võitis selle Sammas Pauli kavand. Kahjuks selgus hiljem, et hääletus ei olnud aus ega läbipaistev, tulemus tühistati ja maskott jäi sündimata. Seetõttu on tänavune maskotikavandite võistlus hoolikamalt läbi mõeldud.

Võidutöö selgub kahe vooru tulemusel:

• esimeses voorus valib üliõpilaste, vilistlaste ja ülikooli töötajate esindajatest koosnev komisjon välja kolm parimat kavandit;
  • teises voorus pannakse need kolm avalikule hääletusele.

Avalik hääletus, millel võivad osaleda Tartu Ülikooli üliõpilased, vilistlased ja töötajad, toimub detsembris.

Võistlustööd tuleb saata hiljemalt 22. novembril aadressil turundus@ut.ee.

Võitja saab auhinnaks 1000 eurot. Loe võistluse kohta lähemalt ja vaata tingimusi ülikooli veebilehelt ut.ee/maskott.

Lisateave: Mariana Tulf, Tartu Ülikooli turundusspetsialist, 737 6271, mariana.tulf@ut.ee