Startup Day 2020 ettevõtluse õppetooli pitchimissessiooni võitja soovib pakkuda eakatele tugiteenuseid

30. jaanuaril kell 11.30 toimus Startup Day pitchimislaval Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetooli pitchimissessioon. Võistluses osales kokku üheksa võistkonda. Võistluse võitis Gerifix ideega  pakkuda eakatele personaalset nõustamist, meditsiinilist ja tehnilist tuge, et nad saaksid nautida mugavat elu omas kodus.

Enam kui 900 üliõpilast õppis 2019. aastal Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetooli 25 ettevõtlusaines. Üliõpilased tutvusid teooriaga ja arendasid oma ettevõtlusideid, järgides ettevõtlusprotsessi metoodikat. Enamasti rühmatööna valminud ideid tutvustati nii kevad- kui ka sügissemestri lõpul tudengite ettevõtlusprojektide „Mõõduvõtul“. Seal andsid žüriisse kuulunud ettevõtjad nõu edasiliikumiseks ning valisid välja parimad ideed, mida esitleti Startup Day ettevõtluse õppetooli pitchimissessioonis.

Ürituse avas eelmise aasta ettevõtluse õppetooli pitchimissessiooni võitja Yumuuv, mille eestvedajaks on Jakob Remmel. Digitaalne platvorm Yumuuv on loodud tervist väärtustavatele ettevõtetele ja nende töötajatele.

Jakob andis lisaks lahendusele ka ülevaate, mida ta on viimase aasta jooksul teinud ja millised on järgmised plaanid. Jakob, kui Yumuuvi eestvedaja, oli tagasi kutsutud selleks, et  nii sel aastal võistlusele sisenejad kui ka kuulajad saaksid aimu, milleni võib viia ettevõtlusalane haridus, ettevõtlikkus ja hea idee!

Võistluses osales kokku üheksa meeskonda

Tartu Muusikalikooli meeskonna eesmärgiks on luua huvikool lastele, mis pakub mitmekesist laulu-, tantsu- ja näitlemisõpet.

Eesti koolidele mõeldud maailmakoristuspäeva keskkonnahariduse programmi Puhas Maailm andis ülevaate oma ideest ja juba teostatud tegevustest. 

Erivajadustega laste vajadusi arvestav Karusmarja kogupäevakool pakkus lahenduse, mis võimaldaks lapsevanematel hoida oma täiskoormusel töökohta kui ka pakkuda lastele nii haridust, tugiteenuseid kui ka hoidu.

Finantsilise vaatega meeskond LeapMetrics eesmärgiks on võimaldada ettevõtetel saada kiireid vastuseid oma ettevõtte väärtuse hindamiseks.

Liikumistrajektoore pakkuv Walkup meeskond on võtnud nõuks suunata inimesi aktiivsemalt liikuma ja uusi ja huvitavaid trajektoore avastama nende mobiilirakendust kasutades.

STEM karjäärijuhtimise süsteemi meeskond planeerib välja töötada atraktiivse karjääriplaneerimise keskkonna põhi- ja keskastme koolidele.

Pilvejäätise meeskond on nõuks võtnud koreapärase pilvejäätise (bingsoo) Eestisse toomise ja vastavate masinate eksportimise.

Suunavarju meeskond soovib arendada platvormi, mille kaudu saaksid ettevõtted värvata gümnaasiuminoori kergemate ülesannete täitmiseks ja kompenseerida nende tööd mikrostipendiumitega. 

Meeskondade esitlusi hindas žürii, kuhu kuulusid Andra Altoa (SEB Balti divisjoni strateegia valdkonna juht), Tiit Elenurm (EBS-i ettevõtluse professor ja äriingel), Kristel Reim (TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juht), Tõnis Mets (ettevõtluse professor ja ettevõtja) ning Kärt Summatavet (ettevõtja ja vabade kunstide professor). Auhinna parimale tiimile pani sel aastal välja (SEB). Žürii ühisel otsusel valiti võitjaks Gerifix, kelle esindajale Nigul Ilvesele anti Andra Altoa poolt ja Tiit Elenurme toetavate sõnade saatel üle auhind. Tartu Ülikooli ettevõtlusainest võrsunud meeskonnal on võimalus SEB Innovatsioonikeskuses omada esimest kontorit 100 päeva ja saada nõu parimatelt mentoritelt! 

29.–31. jaanuarini toimub Tartu Ülikooli spordihoones Baltimaade suurim ärifestival Startup Day, mis toob kokku üle 120 maailmatasemel esineja ja ligikaudu 4000 osalejat.