Rektor Volli Kalm valiti prestiižse teadusülikoolide võrgustiku The GUILD juhatusse

1. ja 2. juunil toimus Brüsselis teadusülikoolide võrgustiku The Guild (the Guild of European Research Intensive Universities) foorum ja üldkogu, mille koosolekul valiti uus juhatus ning võeti vastu uus liikmesülikool.

The Guild võrgustiku ülikoolide rektorite üldkogu valis uue juhatuse koosseisus:
•    Vincent Blondel, Louvaini katoliiklik ülikool (esimees)
•    Eva Åkesson, Uppsala ülikool (aseesimees)
•    Volli Kalm, Tartu ülikool (eelarve eest vastutav juhatuse liige)
•    Anton Muscatelli, Glasgow ülikool

The Guild juhatus on alaline juhtorgan, mis vastutab võrgustiku strateegiliste eesmärkide täitmise ning sisulise juhtimise eest ning järgib eelarvet. Juhatuse volitused üldkogu ees kestavad kolm aastat.

Üldkogu koosolekul otsustati võrgustiku uue liikmena vastu võtta Berni ülikool Šveitsist.

The Guild-i foorumil „Ülikoolid, teadus ja Euroopa tulevik“ 1. juunil arutasid võrgustiku liikmed ja Euroopa komisjonist ning parlamendist kutsutud esinejad, kuidas paremini kujundada teadus- ja innovatsioonipoliitikat Euroopa tuleviku kontekstis.

The Guild on 2016 suvel loodud uus Euroopa teadusülikoolide organisatsioon.  Võrgustik avas esinduse Brüsselis, et olla aktiivseks kaasarääkijaks EL-i institutsioonide poliitikakujundamise protsessis ja esindada 19 liikmesülikooli huve.

Vaatamata oma lühikesele tegutsemisajale on The Guild end juba tõestanud aktiivse ja tõsiselt võetava kaasarääkijana Euroopa kõrgharidus- ja teadusringkondades. Liikmesülikoolid on ühiselt esitanud ettepanekud 9. raamprogrammi avamiseks, Horisont 2020 ning Erasmus+ vahehindamisteks.

Lisainfo: Kristi Kerge, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, 529 7677, 737 6123, kristi.kerge@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik