Peeter Põllu päeval räägitakse küberhügieenist

8. novembril toimuval Peeter Põllu päeval keskendutakse küberhügieenile, sealhulgas laste turvalisusele ja nende tervise kaitsmisele. Korraldajate sõnul on tänu vaktsineerimisele ja antibiootikumidele jäänud minevikku paljud rasked haigused, kuid inimesi pole ette valmistatud hoolitsema oma digitervise eest.

Teemapäeval esinevad õpetajad, haridusteadlased ning Eesti küberhügieeni ja -turvalisuse tippspetsialistid. Peaettekande peab küberturbeekspert, ettevõtte CybExer Technologies esindaja Klaid Mägi. Vestlusringis osalevad ka TÜ informaatika didaktika dotsent Piret Luik, Tallinna Tehnikaülikooli teadur Birgy Lorenz, raamatu „Turvaline internet“ autor Diana Poudel, Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste nõunik Jaak Anton, Telia esindaja Ergo Tars ning praktikud koolidest.

Arutelusid juhib TÜ haridustehnoloogia dotsent Mario Mäeots. „Küberhügieeni põhimõtete eiramine võib olla laste turvalisusele ja tervisele väga ohtlik. Sellest on räägitud, aga koolis töötades näen iga päev, et ilmselt on see olnud ebapiisav. Meil peab olema plaan, kuidas õpetada lapsi küberdžunglis ellu jääma. Tarka inimest eristab rumalast teatavasti see, et ta õpib teiste vigadest,“ kommenteeris Mäeots.

Pedagoogikaprofessor Peeter Põllule pühendatud haridusteaduslikku teemapäeva on Tartu Ülikoolis korraldatud juba kümme aastat. Sel päeval annab Tartu Ülikooli Sihtasutuse esindaja ühele silmapaistvale õpetajakoolituse tudengile üle ka Peeter Põllu stipendiumi.

Peeter Põllu päev toimub 8. novembril kell 12–16 TÜ haridusteaduste instituudi aulas.

Lisateave ja registreerumine koduleheküljel

Lisateave: Mario Mäeots, TÜ haridustehnoloogia dotsent, 737 6443, mario.maeots@ut.ee