Õigusteadlased tähistavad vilistlaskokkutulekuga rahvusülikooli juubelit

3.–4. oktoobril peab õigusteaduskond vilistlaskokkutulekuga emakeelse ülikooli sajandat sünnipäeva. Esimesel päeval toimub vilistlaskonverents „100 aastat hiljem“ ja teisel päeval karjäärimess. Kokkutulekul osaleb rohkem kui 800 Tartu Ülikooli õigusteaduskonna vilistlast ja praegust üliõpilast.

„Õigusteaduse õpingud on midagi sellist, mis iial ei unune – ka siis, kui ülikooliaeg jääb mitme või mitmekümne aasta taha,“ ütles õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits. Tema sõnul on kokkutulek hea võimalus kohtuda taas endiste õpingukaaslastega, meenutada oma tudengiaastaid ja veeta mõnusalt aega vilistlaspeol, ekskursioonil või lihtsalt sügiseselt kaunis Tartus.

Õigusteadusel on alati olnud väga oluline roll rahvusülikooli ning Eesti riigi kujunemisel ja arengul. Vilistlaskonverentsil arutletakse õigusteaduskonna uurimisteemade üle ja tutvustatakse vilistlastele viimaseid teadustöid. Konverentsi avab Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser, osalejaid tervitavad Riigikohtu esimees Villu Kõve ja õiguskantsler Ülle Madise.

Konverentsi avamisele järgneb plenaarsessioon „Eesti õigusteadus aastal 2019“, pärast mida toimuvad erialasessioonid, kus päevakajalistel teemadel saab sõna enam kui 50 esinejat. Erialasessioonidel räägitakse muu hulgas vähemusõigustest ja nende kaitsest äriühingutes, alaealistest õigussüsteemis ning digitaalse ühiskonna ja tööõiguse suhetest. Plenaarsessiooni kannab üle Tartu Ülikooli televisioon UTTV.

Nii konverentsil kui ka järgmisel päeval toimuval karjäärimessil on kohal ka doktorandid, kes on mitu aastat vaeva näinud oma uurimistöödega ja on nüüd valmis neid kõigile huvilistele tutvustama. Selleks on 18 doktoranti koostanud oma uurimistööd kokku võtva stendi.

Vilistlaskokkutuleku esimene päev lõppeb meeleoluka peoga korp! Ugala konvendihoones, kus esineb tudengibänd Carnival Project ja kus vilistlased jutustavad üliõpilaselu meeldejäävatest seikadest. Bänd esitab muusikat rokist kuni kaasaegsete viisideni eesti ja inglise keeles.

4. oktoobril, vilistlaskokkutuleku teisel päeval, toimub Dorpati konverentsikeskuses karjäärimess, kus keskendutakse eelkõige juristi karjäärile. Mess toob kokku suure hulga praegusi ja tulevasi õigusteaduse tippe – kohale tulevad juuratudengid nii Tartust kui ka Tallinnast ning õigusvaldkonna töö- ja praktikakohtade pakkujad üle Eesti.

„Õigusteaduskonna karjäärimess toimub sellisel kujul esimest korda ja toob kokku Eesti õigusmaastiku koorekihi,“ sõnas ürituse eestvedaja Peep Pruks. „Osalevaid organisatsioone on ligi 30, seega on see ideaalne koht ühelt poolt praegustele üliõpilastele, et tutvuda õigusvaldkonna praktikapakkujatega ja tööturul pakutavate võimalustega, ning teisalt soodne keskkond teaduskonna koostööpartneritele uute sidemete sõlmimiseks,“ rääkis ta.

Samuti esitletakse konverentsikeskuses nelja uut õigusalast trükist – riigihangete seaduse ja võlaõigusseaduse teise osa kommenteeritud väljaandeid ning raamatuid „Fontes iuris Romani“ ja „Eesti õiguse 100 aastat“. Emakeelse ülikooli 100. aastapäeva auks antakse välja ka Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ajakirja Juridica värske erinumber ning Juridica International, mis on tasuta saadaval nii internetis kui ka vilistlaskokkutulekul.

Vilistlaskokkutuleku viimasel päeval kell 14 kutsub kogenud ekskursioonijuht Toomas Liivamägi huvilisi (õigus)ajaloolisele jalutuskäigule Karlovasse.

Õigusteaduskonna vilistlaste kokkutuleku ja karjäärimessi kohta leiab rohkem infot ürituse veebilehelt.

Lisateave: Peep Pruks, TÜ õigusteaduskonna üldosakonna Tartu osakonna projektijuht, 510 5511, peep.pruks@ut.ee