Noored meediauurijad kogunevad Tartus

Täna, 9. juulil algab Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis Euroopa suurima kommunikatsiooniuuringute ühingu ECREA doktorantide suvekool, kuhu kogunevad alustavad ja juba kogenud meediauurijad nii Euroopast kui ka kaugemalt.

Euroopa kommunikatsiooniuurijate ja -hariduse assotsiatsiooni (European Communication Researchers and Education Associationi, ECREA) doktorantide suvekool on üks tuntumaid ja pikaajalisemaid omataolisi, sest toimub juba 27. korda. Sel korral osaleb üritusel 41 doktoranti nii Euroopast kui ka kaugemalt, näiteks Austraaliast, Keeniast ja Hiinast. Lisaks Eesti õppejõududele koolitab doktorante ka 15 välisõppejõudu.

Suvekool annab noorele teadlasele võimaluse saada oma teadustööle tagasisidet oma ala professionaalidelt. Teiste seas juhendavad doktorante ja jagavad kogemusi Jessica Piotrowski (Amsterdami Ülikool), kelle uurimishuvid on seotud (uue) meedia mõju uurimisega lastele; Irena Reifova (Charlesi Ülikool, ECREA juhatuse liige), kes tegeleb televisiooni, eriti teleseriaalide uurimisega, ja visuaalse kommunikatsiooni uurija Ilja Tomanić Trivundža (Ljubljana Ülikool, ECREA president).

Suvekooli üks eestvedajaid, Tartu Ülikooli meediauuringute professor Andra Siibak ütleb, et sellised kohtumised on noorte teadlaste kujunemisel väga olulised. “ECREA suvekool on olnud peaaegu kolm kümnendit Euroopa meedia- ja kommunikatsiooniuurijate peamine kasvulava. Mul on ääretult hea meel, et sel aastal saab Tartu Ülikool võõrustada neid noori uurijad, kes hakkavad mõne aasta pärast kujundama meedia- ja kommunikatsiooniuuringute tulevikku.”

Euroopa kommunikatsiooniuurijate ja -hariduse assotsiatsiooni (European Communication Researchers and Education Association) on Euroopa kommunikatsiooniuurijate ja kõrghariduse arendajate vabatahtlik ühendus. ECREA suvekooli eesmärk on arutleda nüüdisaja probleemide üle meedia, kommunikatsiooni ja kultuuriuuringutes. Samuti annab see doktorantidele võimaluse analüüsida oma teadustööd koos kogenud uurijatega.

Lisateave: Karoli Noor, TÜ ühiskonnateaduste kommunikatsioonispetsialist, 5905 7425, karoli.noor@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja