Lasteülikool näitas, kuidas teadus peegeldub meie igapäevaelus

16. ja 17. märtsil oli TÜ peahoone senati saali oodatud teadmishimulised lapsed. Narva lasteülikooli loengutes näidati, kuidas rakendatakse teadust ja teaduse saavutusi igapäevaelus. Teemaderingis oli psühholoogia, päikeseenergia, programmeerimine ja metsad.

„Eestis on üha tugevnemas teadust populariseerivate ettevõtmiste tase ja suurenemas nende hulk. Üha rohkem ja kõrgemalt hinnatakse teaduspõhist toimetamist ka väljaspool ülikooli. Selle auks pöörab kirjeldatud tegevustele rohkem tähelepanu ka lasteülikool,“ rääkis Narva lasteülikooli projektijuht Aet Kiisla.

16. märtsil kell 12 küsis Eesti esimese päikeseelektrijaama omanik Andres Meesak oma ettekandes, kust tuleb tulevikus elekter. Alati nooruslik ja üllatavate katsetega psühhobuss avas psühholoogia imepärast maailma.

17. märtsil kell 11 rääkis TÜ informaatika didaktika assistent Tauno Palts lastele programmeerimisest ning maaülikooli metsanduse doktorant Kristi Parro metsadest.

Eesti esimene lasteülikool asutati 2007. aastal Tartu ülikooli Narva kolledžis ja seda on tunnustatud Eesti teaduse populariseerimise auhinnaga. Narva lasteülikool kuulub Euroopa lasteülikoolide võrgustikku. Lasteülikooli tegevusi toetab hasartmängumaksu nõukogu.

Rohkem infot: www.narva.ut.ee/lasteylikool.

Vaata loengute salvestisi UTTV-st www.uttv.ee.

Andres Meesak "Kust tuleb tuleb tulevikus elekter?"

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"393255","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Psühhobuss

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"393256","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Tauno Palts programmeerimisest

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"393257","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Kristi Parro ja Tiia Drenkhan "Kuidas metsa tervena hoida?"

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"393259","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Aet Kiisla, Narva lasteülikooli projektijuht, tel: 56608626, e-post: aet.kiisla@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja