Innovatsioonijuht Mart Maasik: iAkadeemia on Eestis ainulaadne

Innovatsiooniekspert Mart Maasik juhatab täna ettevõtlusprogrammi iAkadeemia viimast koolitussessiooni, mille käigus arutatakse meeskondade väljatöötatud prototüüpide laiema väärtuse üle, et aidata lennukad ideed turule viia.

SEB grupi innovatsioonijuht Mart Maasik peab igati tänuväärseks, et Tartu Ülikool on välja töötanud programmi, mille käigus minnakse ettevõtete juurde ja aidatakse neil oma eesmärke täita. Erialadevaheline programm, kus meeskonnad töötavad võrdse piiratud aja jooksul ning jagavad omavahel kohe ka praktilisi kogemusi, on innovatsioonijuhi sõnul Eestis ainulaadne.

„Kui lahendus on väga radikaalne ja suuremat pilti ei tajuta, võidakse näha, et muutus ohustab äri stabiilsust. Asjaosalisi algusest peale kaasates on aga võimalik riske juhtida,“ ütles Maasik ja lisas, et selline vaatenurkade ja kogemuste mitmekesisus on üks võti, mis aitab uuenduste edukust ette näha.

„Kui võtta üks osaline välja, siis poleks iAkadeemia programm nii efektiivne,“ märkis innovatsioonijuht ja toonitas, et äriidee ainus tõekriteerium ongi selle elluviimine. „Muutusi on valmis ellu viima ennekõike just Eesti telekommunikatsioonisektori liidrid, et arendada ettevõtteid kliendikesksemaks.“

Professor Gholamreza Anbarjafari, kes aitab iAkadeemia programmis Tele2 meeskonnas luua personaalsel kommunikatsioonil põhinevat kogemust digitaalses ruumis, märkis, et sellised laiendatud reaalsuse tehnoloogial põhinevad lahendused muutuvad varsti e-kaubanduses laialdaselt kasutatavaks.

Tartu Ülikooli iAkadeemia kursusel keskendutakse erialadevaheliste meeskondade jaoks ühiste eesmärkide seadmisele ja innovatsiooniprojektide elluviimise oskustele. Innovatsiooni ja arengut toetavas programmis osalevad Tartu Ülikool, Tele2, Eesti Energia, Mooncascade, Tartu Ülikooli Kliinikum ja teater Vanemuine.

2019. aasta septembris algava uue meistriklassiga liitumiseks avaneb soovijatel võimalus märtsikuus iAkadeemia kodulehel.

Lisateave: Kristel Reim, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja, 5342 4023, kristel.reim@ut.ee