Auhinnatud e-kursus „Õiguse alused mittejuristile“ algab 8. veebruaril

Sel kevadel algab taas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna e-kursus „Õiguse alused mittejuristile“, mis on pälvinud korduvalt mitmesuguseid auhindu. Kursusel antakse algteadmisi õigusest, selle läbimine aitab teha teadlikuma erialavaliku ja selle eest saab lisapunkte õigusteaduskonda kandideerimisel. E-kursusega alustatakse juba 8. veebruaril.

Õiguse aluste kursus on toimunud juba kaheksa korda ja sellel on osalenud kokku ligi 2700 inimest. „Meil on rõõm tõdeda, et kursus on endiselt väga populaarne nii gümnaasiumiõpilaste kui ka täiskasvanute seas,“ rääkis kursuse projektijuht Tiina Mikk. „Osalejate tagasisidest nähtub selgelt, et kursuselt on saadud indu ja julgustust tulla õigust õppima nii bakalaureuseastme päeva- kui ka sessioonõppesse,“ lisas ta.

Kevadisele e-kursusele saavad huvilised registreeruda kursuse veebilehel. Gümnasistidele on registreerumise tähtaeg 7. veebruar ja osalemine on tasuta. Täiskasvanutel tuleb registreeruda 3. veebruariks ja nende osalustasu on 85 eurot (sh käibemaks).

Alates 2019. aasta sügisest on kursusel uued teemad „Ettevõtlus“, „Perekond“ ja „Kord ühiskonnas läbi õigusprisma“. Seepärast on suurendatud ka kursuse ainepunktide arvu ja senise 2 EAP asemel saab lõpetaja nüüd 3 EAP-d.

Neil, kes on kursuse varem läbinud, on võimalik võtta uued osad eraldi jätkukursusena ja suurendada nii lisapunktide arvu õigusteaduskonda kandideerimisel. Kogutud ainepunkte saavad õppijad soovi ja võimaluse korral oma kooli valikainetena üle kanda ning lisada punktiarvestusse Tartu Ülikooli õigusteaduskonda astumisel.

Õppija käsutuses on rohkesti kaasahaaravaid ja selge ülesehitusega õppematerjale, mille on ette valmistanud oma ala tippteadlased ja praktikud – Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõud. Lisaks tutvustavad spetsiaalselt kursuse jaoks loodud videoklippides noortele õigusameteid õiguskantsler Ülle Madise, riigi peaprokurör (2014–2020) Lavly Perling, riigikohtunik (2013–2019) Priit Pikamäe, õigusteadlane Lauri Mälksoo jt.

Õiguse aluste e-kursus on pälvinud selge sõnumi auhinna 2017, e-kursuse kvaliteedimärgi 2018 ning Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnustuse 2018.

Lisateave: Tiina Mikk, e-kursuse „Õiguse alused mittejuristile“ projektijuht ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõud, tiina.mikk@ut.ee