Algaval psühholoogia aluste e-kursusel on rekordarv osalejaid

Täna, 4. mail algab Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis vaba juurdepääsuga e-kursus ehk MOOC, mille eesmärk on anda laiapõhjaline sissejuhatus psühholoogia erialasse ja kummutada võimalikke valearusaamu, mis seostuvad ühiskonnas psühholoogi kuvandiga.

Ehkki kursus toimub alles esimest korda, on sellele registreerunud lausa üle 4600 inimese – rohkem kui ühelegi varasemale Tartu Ülikooli kursusele. Huvilisi on kõikides vanuserühmades, alustades kooliõpilastest, kel on peagi vaja valida oma edasine haridustee, ja lõpetades eakatega, kellel on säilinud rõõmustav huvi uute teadmiste vastu. Instituudi juhataja Kariina Laasi sõnul on nii suur huviliste hulk üllatav ja rõõmustav ning kursuse korraldajad annavad endast parima, et osalejate huvi psühholoogia ja teaduse vastu kasvaks.

Kursus kestab seitse nädalat ja selle käigus saab alusteadmisi psühholoogia kui mitmekülgse uurimisvaldkonna kohta. Räägitakse näiteks sellest, kuidas meie aju töötab, millised on käitumise seaduspärasused ja mil moel inimesed üksteisest erinevad. Õpitakse, kuidas ja millistes valdkondades on võimalik psühholoogilist teadust teha ja saadud teadmisi rakendada ning missugused on psühholoogiaharidusega inimese erialase töö võimalused. Kursusel löövad kaasa ka mõned psühholoogiaüliõpilased, kes räägivad Tartu Ülikoolis õppimise kogemustest.

Algava esmakordse kursuse osalejatelt oodatakse ka mõtteid ja tagasisidet kursuse täiendamiseks. Registreerimine on selleks korraks küll lõppenud, kuid tasuta kursus hakkab juba täiendatuna toimuma ka edaspidi vähemalt kord aastas.

Lisateave: Signe Reppo, Tartu Ülikooli täienduskoolituse programmijuht, 520 1846, signe.reppo@ut.ee