Algab Tartu ülikooli 3-minuti loengute konkurss doktorantidele

Hea Tartu ülikooli doktorant ja ka Sina, kes sa kaitsesid või kaitsed oma doktorikraadi 2015. aastal!

Kas tunned, et sinu vanemad, sugulased, sõbrad ja tuttavad pole ikka veel aru saanud, mida sa ülikoolis teed? Proovi, kas suudad neile oma doktoritöö teema haaravalt selgeks teha kolmeminutilise videoloenguga!

Filmi see üles ja saada link videole hiljemalt 18. septembriks aadressile novaator@ut.ee. Kirja teemaks märgi „3-minuti video“.

Tartu ülikooli doktorantide 3-minuti videoloengu konkursi auhinnafond on 3000 eurot. Selle jagamise otsustab TÜ turundus- ja kommunikatsiooniosakond olenevalt laekunud videote arvust ja kvaliteedist 30. septembriks.

Kolme parima video autorid esindavad Tartu ülikooli ning tutvustavad oma teadusvaldkonda üle-eestilise konkursi finaalis pidulikul galaõhtul, mis toimub 25. septembril Eesti teaduste akadeemias üleeuroopalisel teadlaste ööl.

Konkursi kuus võiduloengut pääsevad ETV eetrisse ning jäävad järelvaadatavaks veebis. Sellepärast ära unusta, et televisioon on teater, kus lisaks sõnadele on tähtis kehakeel ja miimika.

Kolmeminutilise loenguga suudab keskmine jutuvestja öelda umbes 370-380 sõna. See on ligi 3000 tähemärki ja mahub ühele A4 leheküljele.

Enne filmimist tasub tekst ette valmistada ja mitu korda peegli ees läbi lugeda. Ära kasuta võõrsõnu ega erialaterminoloogiat, sest nagu on öelnud Albert Einstein: „Kui sa ei oska asja seletada 6-aastasele, siis sa ei saa sellest ka ise aru.“

Tartu ülikooli 3-minuti loengute konkursil osalev Tartu ülikooli doktorant kinnitab, et ta on video autor ja annab nõusoleku oma nime ja video avaldamiseks meedias, reklaamides, PR-kampaaniates ja muudel üritustel ilma talle selle eest täiendavat tasu maksmata ning vastavat kokkulepet sõlmimata.

Lisainfo: Katre Tatrik, ERR Novaatori toimetaja, tel: 7376566, 5151859, e-post: katre.tatrik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja