Akadeemilise testi tulemusena pääseb eritingimustel õppima poolsada tudengiks pürgijat

7. juulil tegi rekordarv tudengikandidaate Tartu ülikoolis akadeemilist testi. Enam kui 1700 registreerunust sooritas testi 1200 sisseastujat ehk 70%. Üle 80 punkti sai 51 testi tegijat, kes on oodatud õppima Tartu ülikooli enda valitud õppekavale.

Akadeemilise testi tulemuste vaatamiseks on vajalik eksamile registreerimise number. Vaata testi tulemusi.

Akadeemilise testi komisjoni esimehe, Tartu ülikooli sotsiaalpsühholoogia dotsendi Olev Musta sõnul on akadeemilise testi rakendamine ülikooli astumiseks koolihinnete kõrval alternatiivne võimalus sisseastujale.

„Sel aastal on selgelt märgata, et testi sooritasid üliedukalt ka need isikud, kelle gümnaasiumi riigieksamite tulemused ei olnud maksimaalsed. Kuid sellele vaatamata näitasid nende kõrged tulemused eeldusi olla edukas ülikooliõpingutes – ja võimekaid tudengeid Tartu ülikool ootabki,“ ütles Must.

Komisjoni esimehe sõnul saavutasid häid tulemusi paljud sisseastujad, kes ei tulnud vahetult gümnaasiumist. „Käesolev aasta näitas veenvalt, et koolihinnete kõrval peab olema alternatiivne võimalus oma õppimiseks sobivuse näitamiseks, sh ka neil isikuil, kel eluaastaid 25+.“

Kohustusliku sisseastumiseksamina sooritades peab erialakatsele pääsemiseks olema akadeemilise testi tulemus vähemalt 40 punkti. Testi väga kõrge tulemus annab võimaluse Tartu ülikooli õppima asuda eritingimustel. Kandidaadid, kes sooritavad akadeemilise testi vähemalt 80 punktile 100st, on oodatud õppima enda valitud õppekaval.

2015. aasta akadeemilisele testile registreerus 1741 ja testil osales 1199 inimest. Üle 80 punkti sai 51 inimest ja alla 40 punkti 313 sooritajat.

Vastuvõtuperioodi järgmised olulised kuupäevad

15. juulini – sisseastumiseksamid (vastavalt õppekava vastuvõtutingimustele)
17. juuli – avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis. Vastuvõtu käigus vabaks jäänud õppekohti täidetakse 19. augustini
20. juuli - õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg. Alates 20. juulist vastuvõetud üliõpilaskandidaadid peavad õppimatuleku kinnitama kahe päeva jooksul
31. august – õppeaasta avaaktus

Lisainfo: Olev Must, TÜ dotsent, akadeemilise testi komisjoni esimees, tel: 737 5912, e-post: olev.must@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja