Aasta õppejõud 2020 on Maria Murumaa-Mengel

3. oktoobril kuulutati aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ välja 12 kategooria laureaadid. Parima õppejõu tiitel tuli Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituuti – selle pälvis sotsiaalmeedia lektor Maria Murumaa-Mengel, kelle esitasid konkursile tema üliõpilased.

„Maria on hämmastav õppejõud. Kuna ta on alati ülimalt positiivne ja toetav, nõudlik ja julgustav, on ka tema tudengite tööd tulemuslikud. Neid on tunnustatud näiteks riiklikul üliõpilaste teadustööde konkursil, aga ka Tartu linnavalitsuses. Maria on kogu instituudi hing ja süda – ta tekitab üliõpilastes turvatunde ja ühtekuuluvustunde, olenemata üliõpilaste taustast. Ta on alati valmis õpilasi individuaalselt nõustama ning ei jäta neid kunagi muredega üksi,“ kirjutas üks tudeng.

Teine üliõpilane lisas: „Tema loengut kuulates ei ole tunnet, et tema oleks meist kuidagi kõrgemal. See tekitab tudengitel soovi ja huvi ka tema tunnis alati tähelepanelikult kuulata, sest tudengid usaldavad teda.“

Maria Murumaa-Mengel ütles, et tunneb end hoituna ja see on väga hea tunne. „Ma loodan ka, et see tunnustus on märk sellest, et meil, õppejõududel, on just nimelt jõudu ja väge, et inimeste elu positiivses suunas nügida ja midagi paremaks muuta,“ sõnas ta.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps rõõmustas, et õpetajatöö märkamine ja tunnustamine on saamas ühiskondlikuks normiks. Seda näitas nii rekordiline kandidaatide arv kui ka aasta-aastalt kasvav õpetajaks õppima asuvate noorte hulk. „Õpetajad väärivad oma vastutusrikka töö eest tunnustamist ja traditsiooniline aasta õpetaja gala on selleks vaid üks, kuid see-eest suurepärane võimalus. Hea sõnaga võib õpetajat kiita ja tänada iga päev.“ Minister lisas lootusrikkalt, et iga õpilane, lapsevanem ja koolijuht võtab ka edaspidistel konkurssidel vaevaks esitada oma lemmikõpetaja aasta õpetaja konkursile.

Eelmisel nädalal ilmus pikem usutlus Maria Murumaa-Mengeliga veebiajakirjas Peegel.